Trwa ładowanie...
d1rjs2u
d1rjs2u

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie GTS CE przez Deutsche Telekom

15.04. Warszawa (PAP) - Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie regionalnego operatora telekomunikacyjnego GTS Central Europe przez Deutsche Telekom - podał DT w komunikacie...
Share
d1rjs2u

15.04. Warszawa (PAP) - Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie regionalnego operatora telekomunikacyjnego GTS Central Europe przez Deutsche Telekom - podał DT w komunikacie prasowym.

Według wcześniejszych informacji Deutsche Telekom zapłaci za GTS 546 mln euro. DT spodziewa się zamknąć transakcję w nadchodzących tygodniach.

GTS CE świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Jest obecny w pięciu krajach: w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. Główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie.

d1rjs2u

W 2013 roku spółka wypracowała 337 mln euro przychodów i 88 mln euro zysku EBITDA, wyłączając wyniki aktywów słowackich, które po transakcji pozostaną w rękach dotychczasowych właścicieli GTS.

Sprzedającym GTS CE jest konsorcjum prywatnych funduszy inwestycyjnych, do którego należą Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital i M/C Partners.

Transakcję ogłoszono w listopadzie ubiegłego roku. (PAP)

kuc/ asa/

d1rjs2u

Podziel się opinią

Share
d1rjs2u
d1rjs2u