Trwa ładowanie...
di9ps1c

Komornik od słynnego traktora nadal pracuje. I to w świetle prawa legalnie

Komornik, którego kancelaria zajęła słynny ciągnik sąsiadowi dłużnika, nadal pracuje. Choć wydalono go z zawodu, to ten odwołał się od tej decyzji i nadal zarabia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Historia ograbionego przez komornika rolnika obiegła wszystkie media w Polsce. Jak się okazuje, do dziś sprawiedliwość nie dosięgła głównego winowajcy.
Historia ograbionego przez komornika rolnika obiegła wszystkie media w Polsce. Jak się okazuje, do dziś sprawiedliwość nie dosięgła głównego winowajcy. (East News, Fot: AGENCJA SE)
di9ps1c

Sprawę opisuje "Super Express". Tabloid twierdzi, że komornik Jarosław K. nadal nie poniósł konsekwencji swojego czynu. I choć o aferze mówiła cała Polska, obiecywano jej szybkie rozliczenie, to w kilka lat od zdarzenia właściciel podejrzanej kancelarii komorniczej nadal na niej zarabia.

W lipcu komisja dyscyplinarna wprawdzie wydaliła z zawodu Jarosława K., argumentując, że ten złamał wiele przepisów.

"Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej orzeczeniem z dnia 14 lipca 2017 r. wydaliła z zawodu komornika sądowego Jarosława K. w związku z zarzutami nieprawidłowości, w tym brakiem nadzoru nad przebiegiem prowadzonych czynności egzekucyjnych, m.in. w sprawie, w której dokonano zajęcia i sprzedaży ciągnika rolnika spod Mławy niebędącego dłużnikiem" - poinformowano wówczas.

di9ps1c

Teraz okazuje się, że sprawa wcale się nie zakończyła. Komornik nie odpuszcza i dalej stosuje prawne sztuczki. Jarosław K. postanowił się bowiem odwołać od decyzji do sądu. Teraz jego sprawą - według "SE" zajmie się ten sam sąd, przy którym prowadzi swoją kancelarię.

Niedługo jego zażalenie na decyzję komisji dyscyplinarnej ma zostać rozpatrzone. Co ważne, to ten sam sąd nadzorował egzekucję słynnego już ciągnika. - Nie wierzę, że komornika dosięgnie sprawiedliwość - mówi "SE" Radosław Zaremba, pokrzywdzony rolnik.

Komornik w firmie. Jak się ratować?

Przypomnijmy, że trzy lata temu asesor komorniczy z kancelarii Jarosława K. wszedł na posesję sąsiada rzeczywistego dłużnika i zabrał rolnikowi ciągnik wart ok. 100 tys. zł. Choć Zaremba udowadniał dokumentami, że to jego maszyna, że długów nie ma, to komornicy i tak na lawecie wywieźli traktor. Następnie szybko go sprzedano.

di9ps1c

Sprawa została szybko nagłośniona przez senator Lidię Staroń oraz media. Okazało się szybko, że to nie pierwsze tego typu działanie tej kancelarii. Na dodatek podobnych przypadków jest więcej.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

di9ps1c

Podziel się opinią

Share
di9ps1c
di9ps1c