Trwa ładowanie...

Komornik zajął supermarket. Bo 16 lat temu zwolnili pracownika

Włoski komornik zajął na Sycylii supermarket należący do rządu Stanów Zjednoczonych. Egzekucja była następstwem roszczeń jednego z pracowników, który 16 lat temu został bezpodstawnie zwolniony. Od tamtej pory bezskutecznie domagał się odszkodowania i ponownego przyjęcia do pracy.

Komornik zajął supermarket. Bo 16 lat temu zwolnili pracownikaFot: Derek Ramsey/wikimedia/CC BY-SA 2.5
d2qm7j4
d2qm7j4

Mężczyzna, który był zatrudniony przy urządzaniu witryn, ma dziś 50 lat. Twierdzi, że od momentu utraty pracy, w 2000 roku, zrezygnował z założenia rodziny i domaga się zadośćuczynienia także za straty moralne.

Włoski wymiar sprawiedliwości w trzech instancjach przyznał mu rację. Nakazał administracji amerykańskiej, do której należała baza wojskowa Sigonella na Sycylii wraz z supermarketem, wypłacenie byłemu pracownikowi sowitego odszkodowania oraz przyjęcie go znowu do pracy.

Dwukrotnie komornik odstąpił od zajęcia sklepu, ponieważ dowództwo bazy obiecywało załatwić sprawę od ręki. Wartość supermarketu wraz z artykułami znajdującymi się na półkach oszacowano na ponad milion dolarów. Włochowi należy się sześćset tysięcy.

d2qm7j4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qm7j4