Trwa ładowanie...

Komorowski: jesteśmy otwarci na dyskusję ws. redukcji emisji CO2

Jesteśmy otwarci na dyskusję dotyczącą dalszych ambitnych planów ograniczenia emisji CO2 w przyszłości zarówno w Europie, jak i w wymiarze światowym - zadeklarował prezydent Bronisław Komorowski po wtorkowym spotkaniu z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem.

Komorowski: jesteśmy otwarci na dyskusję ws. redukcji emisji CO2Źródło: Thinkstockphotos
d2o7w1c
d2o7w1c

- Ale ta dyskusja musi uwzględniać także specyfikę krajów będących na etapie przyspieszonego rozwoju z koniecznością dogonienia innych krajów - powiedział Komorowski.

Wizyta Ban Ki Muna w Warszawie wiąże się z trwającym w stolicy szczytem klimatycznym ONZ. Jak ocenił Komorowski, jest to "ważny moment rozpoczęcia dyskusji o sprawach istotnych dla Polski i dla świata".

- Polska pragnie podkreślić swoje dobre efekty zaangażowania w tym obszarze w postaci wykonania już przyjętych zobowiązań co do ograniczenia emisji CO2 w Polsce - zaznaczył Komorowski.

d2o7w1c

Ban Ki Mun podziękował za organizację szczytu klimatycznego. Jak ocenił, tegoroczna konferencja jest "krokiem naprzód na drodze ku ambitnemu porozumieniu, które mamy nadzieję osiągnąć w Paryżu w 2015 r."

Sekretarz generalny ONZ wyraził nadzieję, że w Warszawie uda się wypracować "pewne kwestie, które muszą znaleźć się w tym porozumieniu". Poinformował też, że zaprosił Komorowskiego na spotkanie, które zorganizuje w Nowym Jorku we wrześniu 2014 r. - Mam nadzieję, że Polska będzie mogła pokazać, jak świetnie daje sobie radę z kwestiami redukcji CO2 i będzie mogła przedstawić swoje osiągnięcia na tym spotkaniu - dodał Ban Ki Mun.

Prezydent i sekretarz generalny ONZ mówili też m.in. o sytuacji w Syrii. Ban Ki Mun wyraził nadzieję, że na grudniowej konferencji ws. Syrii (nazywanej Genewa 2) uda się przedstawić "przynajmniej założenia, jeśli chodzi o możliwość pokojowego rozwiązania tego konfliktu".

d2o7w1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o7w1c