Trwa ładowanie...
d24gmev

Komorowski po spotkaniu ze związkowcami: jest przestrzeń dla dialogu (krótka2)

Spotkanie z liderami związków zawodowych przekonało mnie, że jest przestrzeń dla dialogu społecznego - mówił prezydent Bronisław Komorowski na konferencji prasowej po spotkaniu z samorządowcami i przedstawicielami związków zawodowych.

Share
d24gmev

W piątek po południu Bronisław Komorowski spotkał się w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach z przedstawicielami samorządów woj. śląskiego, a potem także z przedstawicielami związków zawodowych.

"Ważnym dla mnie było spotkanie z liderami związków zawodowych, umocniło mnie w przekonaniu, że nie ma innej drogi politycznej niż działania na rzecz odbudowy dialogu społecznego. Myślę, że przestrzeń do tego dialogu została zbudowana m.in. za przyczyną działań Kancelarii Prezydenta. Pragnę przypomnieć, że przed paroma tygodniami było spotkanie podsumowujące rozmowy między przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców" - powiedział Komorowski.

Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie z ministrem pracy i polityki społecznej. "W moim przekonaniu (spotkanie - PAP) ma szansę stać się momentem przełomowym, jeśli chodzi o odbudowę dialogu społecznego na nowych zasadach, które trzeba określić również w dialogu" - dodał.

Podkreślił, że należy wykorzystać "skutecznie gotowość deklarowaną przez związki zawodowe do rozmawiania (...) o sprawach trudnych, także o sprawach istotnych z punktu widzenia uzdrawiania sytuacji w konkretnych przedsiębiorstwach.

d24gmev

Podziel się opinią

Share
d24gmev
d24gmev