Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
komunia

Komunia dziewczynki droższa niż chłopca

Pierwsza komunia w wersji premium może kosztować nawet 5 tys. złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komunia dziewczynki droższa niż chłopca
(WP.PL, Fot: Jakub Orzechowski/REPORTER)
Qaqwqwrqw

Rodzice dziewczynek muszą się liczyć z wyższymi kosztami organizacji pierwszej komunii dziecka niż w przypadku rodziców chłopca - oszacowali eksperci firmy ubezpieczeniowej Aviva.

Z wyliczeń wynika, że koszt w wysokości 1000 zł to absolutne minimum. Pierwsza komunia w wersji premium może kosztować nawet 5 tys. zł i więcej.

Najważniejsze wydatki związane z komunią to zakup ubioru i akcesoriów oraz organizacja uroczystego obiadu. Poza tym rodzice ponoszą też koszty udekorowania kościoła oraz koszty utrwalenia uroczystości na filmie lub zdjęciach. Koszt ubioru dziecka wynosi od 350 do 1500 zł.

Qaqwqwrqw

Jak szacują eksperci, uroczystość komunijna dziewczynki jest o około 250 zł droższa niż w wypadku chłopca, gdyż rodzice muszą dodatkowo kupić wianek za 25-60 zł oraz torebkę i rękawiczki za 50-200 zł. Dziewczynki też częściej niż chłopacy chodzą przed uroczystością do fryzjera, co może kosztować nawet 200 zł.

Co ciekawe, koszty pierwszej komunii w miastach i na wsi są podobne, z tym że na wsiach więcej kosztuje ubiór, a mniej wydaje się na obiad, który zwykle odbywa się w domu.

Oddzielną pozycję stanowią prezenty. Największą popularnością cieszą się obecnie rowery, smartfony, tablety, zegarki, konsole do gier oraz quady. Taki prezent może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw