Trwa ładowanie...
komunia

Komunia dziewczynki droższa niż chłopca

Pierwsza komunia w wersji premium może kosztować nawet 5 tys. złotych.

Share
Komunia dziewczynki droższa niż chłopca
Źródło: WP.PL, Fot: Jakub Orzechowski/REPORTER
d4iv6a2

Rodzice dziewczynek muszą się liczyć z wyższymi kosztami organizacji pierwszej komunii dziecka niż w przypadku rodziców chłopca - oszacowali eksperci firmy ubezpieczeniowej Aviva.

Z wyliczeń wynika, że koszt w wysokości 1000 zł to absolutne minimum. Pierwsza komunia w wersji premium może kosztować nawet 5 tys. zł i więcej.

d4iv6a2

Najważniejsze wydatki związane z komunią to zakup ubioru i akcesoriów oraz organizacja uroczystego obiadu. Poza tym rodzice ponoszą też koszty udekorowania kościoła oraz koszty utrwalenia uroczystości na filmie lub zdjęciach. Koszt ubioru dziecka wynosi od 350 do 1500 zł.

Jak szacują eksperci, uroczystość komunijna dziewczynki jest o około 250 zł droższa niż w wypadku chłopca, gdyż rodzice muszą dodatkowo kupić wianek za 25-60 zł oraz torebkę i rękawiczki za 50-200 zł. Dziewczynki też częściej niż chłopacy chodzą przed uroczystością do fryzjera, co może kosztować nawet 200 zł.

Co ciekawe, koszty pierwszej komunii w miastach i na wsi są podobne, z tym że na wsiach więcej kosztuje ubiór, a mniej wydaje się na obiad, który zwykle odbywa się w domu.

Oddzielną pozycję stanowią prezenty. Największą popularnością cieszą się obecnie rowery, smartfony, tablety, zegarki, konsole do gier oraz quady. Taki prezent może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

d4iv6a2

Podziel się opinią

Share
d4iv6a2
d4iv6a2