Trwa ładowanie...
d1jtwu2

Konieczny wymóg, by dostać 13. emeryturę. Niektórym przejdzie koło nosa

Nawet 200 tys. emerytów może nie dostać w tym roku "trzynastek". Ci, którzy nabędą prawa do świadczeń zbyt późno, nie mogą liczyć na dodatkowe pieniądze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Trzynastki" zostaną wypłacone już w kwietniu
"Trzynastki" zostaną wypłacone już w kwietniu (iStock.com)
d1jtwu2

Zgodnie z projektem ustawy, nad którym posłowie mają głosować w przyszłym tygodniu, dodatkowe świadczenie należy się osobom, które mają prawo do pobierania emerytury lub renty.

Trzynaste emerytury będą przyznawane w kwietniu, co oznacza, że aby dostać dodatkowe pieniądze, do 31 marca trzeba osiągnąć wiek emerytalny, wystąpić do ZUS o emeryturę, rozwiązać umowę z pracodawcą i mieć decyzję zakładu o wypłacie świadczenia.

Każdemu, kto wejdzie w wiek emerytalny 1 kwietnia lub później, dodatkowe pieniądze przejdą koło nosa. Jak pisze "Fakt", takich pechowych emerytów może być nawet 200 tys.

d1jtwu2

Nowa inwestycja ARP w Stalowej Woli

Osoby, które w wiek emerytalny osiągną w marcu, powinny się spieszyć. Wniosek można złożyć już na miesiąc przed 60. urodzinami w przypadku kobiet, a w przypadku mężczyzn - 65. urodzinami.

W podobnej sytuacji są osoby, które mają zawieszoną emeryturę, bo cały czas pracują. Jeśli do 31 marca rozwiążą umowę z pracodawcą, dostaną "trzynastkę".

Trzynaste emerytury maja być wypłacane od kwietnia. Pieniądze przyjdą razem z kwietniową emeryturą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jtwu2
d1jtwu2

d1jtwu2