Trwa ładowanie...
d2f5ppm

Konsorcjum wykonawcze i PGE GiEK określiły warunki współpracy przy projekcie w Opolu

27.10. Warszawa (PAP) - PGE GiEK zaakceptowała treść projektów umów podwykonawczych pomiędzy członkami konsorcjum wykonawczego inwestycji w Opolu, w skład którego wchodzą: Rafako,...

d2f5ppm
d2f5ppm

27.10. Warszawa (PAP) - PGE GiEK zaakceptowała treść projektów umów podwykonawczych pomiędzy członkami konsorcjum wykonawczego inwestycji w Opolu, w skład którego wchodzą: Rafako, Polimex-Mostostal oraz Mostostal-Warszawa - podali konsorcjanci w komunikatach. Konsorcjanci porozumieli się także z Alstomem.

PGE GiEK zaakceptowała treść projektów umów podwykonawczych pomiędzy Rafako i SPV-Rafako, Polimex i SPV-Polimex oraz Mostostal i SPV-Mostostal, a także pomiędzy poszczególnymi SPV i Alstomem.

Wynagrodzenie SPV-Rafako za realizację prac i usług wchodzących w ramach projektu w Opolu wynosi 3,97 mld zł brutto, wynagrodzenie SPV-Mostostal to 2,25 mld zł netto, a wynagrodzenie SPV-Polimex określono na poziomie 4,828 mld zł.

Konsorcjum powierzyło Alstom funkcję generalnego projektanta oraz koordynatora prac projektowych inwestycji w Opolu, "przy czym zmiany wprowadzane przez Alstom nie mogą skutkować zmianą decyzji środowiskowej wydanej dla projektu Opole oraz zmianą terminów realizacji projektu Opole wynikających z umowy głównej".

d2f5ppm

SPV-Rafako powierzyła Alstom jako podwykonawcy 100 proc. zakresu prac i usług wchodzących w zakres prac Rafako, pomniejszonego o zakres zrealizowany już przez spółkę oraz zobowiązało się do zapłaty na rzecz Alstom wynagrodzenia w kwocie 3,97 mld zł brutto. Alstom zobowiązał się z kolei do zapłaty na rzecz Rafako kwoty 67,65 mln zł jako wynagrodzenie za dotychczas zrealizowane prace.

Ponadto Alstom w ramach realizacji projektu Opole zadeklarował gotowość zlecenia podmiotom grupy Rafako realizacji prac i dostaw o łącznej wartości 650 mln zł.

SPV-Mostostal powierzyła Alstom jako podwykonawcy zaprojektowanie, dostawę, montaż i rozruch oraz oddanie do eksploatacji części technologicznej instalacji nawęglania, instalacji odpopielania i instalacji odżużlania w ramach projektu Opole. Wynagrodzenie Alstom z tego tytułu wynosi 359,16 mln zł brutto.

Zawarcie przez każdego z członków konsorcjum umów podwykonawczych ze spółkami zależnymi (SPV) poszczególnych członków konsorcjum, dedykowanymi do realizacji Projektu Opole, stanowiło jeden z warunków wsparcia przez bank PKO BP. Ma to zapewnić stałość przepływów pieniężnych na projekcie Opole oraz zminimalizować zagrożenie związane z niewykonywaniem lub nienależytym wykonaniem obowiązków wynikających z umowy.

Projekt w Opolu zakłada rozbudowę należącej do PGE elektrowni o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW. Koszt inwestycji to ponad 11,5 mld zł. (PAP)

jow/

d2f5ppm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f5ppm