Trwa ładowanie...
d2u1407

Konsorcjum z udziałem Sygnity podpisało umowę z Parlamentem Europejskim

24.11. Warszawa (PAP) - Konsorcjum Sygnity i European Dynamics podpisało z Parlamentem Europejskim umowę w celu realizacji projektu ITS08- LOT 7, którego zakres obejmuje rozwój,...

Share
d2u1407

24.11. Warszawa (PAP) - Konsorcjum Sygnity i European Dynamics podpisało z Parlamentem Europejskim umowę w celu realizacji projektu ITS08- LOT 7, którego zakres obejmuje rozwój, wdrożenie i utrzymanie systemów informatycznych m.in. w takich obszarach, jak: zarządzanie dokumentami, web content management, rozwój oprogramowania Open Source, a także utrzymanie i integrację wdrożonych systemów z istniejącymi aplikacjami. Szacowany udział Sygnity w pracach, w ramach konsorcjum, to 22 proc. całości umowy, czyli około 31,3 mln zł - poinformowała Sygnity w komunikacie.

Umowa zawarta została na dwa lata, z możliwością przedłużenia o dwa kolejne okresy roczne.

"Szacowany całkowity budżet Parlamentu Europejskiego przeznaczony na realizację powyższych prac przez okres 4 lat wynosi 34,1 mln euro, co stanowi równowartość w złotych polskich 142,3 mln wg średniego kursu ogłoszonego przez NBP, obowiązującego w dniu zawarcia umowy. Szacowany udział Sygnity w pracach, w ramach konsorcjum to 22 proc. całości umowy, co wynosi około 7,5 mln euro, co stanowi równowartość w złotych polskich 31,3 mln wg średniego kursu, ogłoszonego przez NBP, obowiązującego w dniu zawarcia umowy" - napisano w komunikacie.

To drugi projekt informatyczny w ciągu ostatnich kilku miesięcy, realizowany przez Sygnity dla instytucji Unii Europejskiej. We wrześniu 2009 r. spółka w ramach konsorcjum podpisała kontrakt z Komisją Europejską.(PAP)

gsu/ jtt/

d2u1407

Podziel się opinią

Share
d2u1407
d2u1407