WP

Konto dla emeryta za złotówkę. ZUS promuje obrót bezgotówkowy

Od listopada emeryci i renciści będą mogli założyć rachunek za złotówkę w bankach spółdzielczych. To efekt porozumienia, pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, SGB-Bankiem, Bankiem Polskiej Spółdzielczości i Krajowym Związkiem Banków Spółdzielczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zasiłek z ZUS może przynieść listonosz, ale łatwiej dostać je na konto.
Zasiłek z ZUS może przynieść listonosz, ale łatwiej dostać je na konto. (Shutterstock.com)
WP

Specjalnie stworzony dla seniorów rachunek bankowy ma się nazywać "Wygodne Konto dla Klientów ZUS". W ramach opłaty w wysokości 1 zł, zapewnia szereg korzyści takich jak: otwarcie rachunku, brak opłat za wydanie, wznowienie i obsługę karty do konta, bezpłatna wypłata gotówki w bankomatach Grupy BPS i SGB (około 3,8 tys. bankomatów w kraju), dostęp do bankowości elektronicznej bez dodatkowych kosztów.

Ponadto właściciele konta zyskają także ofertę dodatkowego pakietu Assistance, który obejmuje: pomoc w domu, pomoc medyczną na terenie RP, podczas podróży zagranicznej oraz podróży samochodem, a dodatkowo ubezpieczenie bagażu podróżnego.

List od ZUS o przyszłej emeryturze. Zobacz, jak poprawnie odczytać dokument

WP

To oferta dla osób pobierających świadczenia emerytalno–rentowe z ZUS, które do tej pory nie posiadały rachunku w banku spółdzielczym. Realizowana jest przez SGB-Bank, Bank BPS i zrzeszone z nimi instytucje.

ZUS chce promować w ten sposób obrót bezgotówkowy.

Polub WP Finanse
WP
WP