WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kontrole ZUS. Polacy oszukują na chorobowym

ZUS kwestionuje średnio co dziesiąte zwolnienie lekarskie. W 2014 r. wystawiono niemal 19 mln zwolnień, do końca sierpnia tego roku już 13 mln - informuje ,,Gazeta Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrole ZUS. Polacy oszukują na chorobowym
(Fotolia, Fot: Fotolia)
WP

W I półroczu br. ZUS przeprowadził 300 tys. kontroli. Wydał 12,5 tys. decyzji o wstrzymaniu wypłaty zasiłku chorobowego, a 115 tys. osób obniżył jego wysokość. Dzięki kontrolom zaoszczędził 100 mln zł.

Gazeta przedstawia dylematy lekarzy związane z udzielaniem zwolnień. Podaje też m.in. przykłady porad, jak oszukać lekarza oraz ogłoszeń osób, handlujących zwolnieniami, od których roi się w internecie.

Problem rozwiązałoby wprowadzenie systemu e-zwolnień, dzięki któremu ZUS wiedziałby o chorobie pracownika w kilka sekund. Ma on zacząć działać już 1 stycznia 2016 r.

WP

Zobacz także: Ufasz ZUS-owi? Na "tak" jest mniej niż połowa Polaków

Polub WP Finanse
WP
WP