Trwa ładowanie...
d4kvbp9

Kopacz: jestem zdeterminowana, by rozwiązać problem na Śląsku (krótka)

Dla mnie nie ma ważniejszej rzeczy niż miejsce pracy, stabilność i bezpieczeństwo rodzinne górnika, który wykonuje ciężką pracę - zapewniła premier Ewa Kopacz. Podkreśliła, że jest zdeterminowana, by rozwiązać problem na Śląsku.

Share
d4kvbp9

Premier w wywiadzie dla TVN24 mówiła, że na poniedziałkowe rozmowy do Katowic "jechała z pełnym zaufaniem i przekonaniem", że centrale związkowe to "partnerzy do rozmowy o rzeczy najważniejszej dla ludzi, którzy tam protestują, czyli (...) o miejscu pracy, o stabilności finansowej ich rodzin". Dodała, że rozmowy z centralami związkowymi reprezentującymi protestujących górników "uzbroiły" ją w przekonanie, że obie strony czyli rząd i górnicy mają wspólny cel.

Szefowa rządu mówiła, że były to twarde rozmowy. Premier zapewniła, że jest gotowa do dalszych rozmów z górnikami, których kopalnie mają zostać zrestrukturyzowane. "Jestem bardzo zdeterminowana, żeby ten problem rozwiązać. Dla mnie nie ma cenniejszej rzeczy niż miejsce pracy, stabilność i bezpieczeństwo rodzinne tego górnika, który wykonuje ciężką pracę" - zaznaczyła.

d4kvbp9

Podziel się opinią

Share
d4kvbp9
d4kvbp9