Trwa ładowanie...
d2xu0k6

Kopacz: pół miliona miejsc pracy dzięki funduszom UE (krótka3)

Inwestycje finansowane z funduszy europejskich pozwolą stworzyć pół miliona nowych miejsc pracy - zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Zapewniła, że pieniądze z UE zmienią Polskę na lepsze, powstaną m.in. nowe miejsca w żłobkach, internet dotrze do każdego domu.

Share
d2xu0k6

"Inwestycje finansowane z funduszy europejskich pozwolą stworzyć pół miliona nowych miejsc pracy, miejsc pracy zwłaszcza dla młodych osób - tych, które dopiero wchodzą na rynek" - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej Kopacz, która uczestniczyła w uroczystości uruchomienia programów operacyjnych dotyczących wydawania pieniędzy unijnych w latach 2014-2020.

Jak podkreśliła, dzięki unijnym pieniądzom stworzonych zostanie ponad 50 tys. nowych miejsc w żłobkach i ponad 70 tys. nowych miejsc w przedszkolach.

"Zainwestujemy też w transport publiczny w naszych polskich miastach. Wydamy na to ponad 16 mld zł. Ta inwestycja nie tylko ułatwi życie obywatelom, ale także pozwoli ograniczyć zanieczyszczenie powietrza" - powiedziała premier.

d2xu0k6

Kopacz poinformowała, że ponad 40 mld zł zostanie wydanych na innowacyjne badania naukowe, których wyniki zostaną następnie wykorzystane w polskiej gospodarce.

"Musimy wykorzystać szansę. Szansę oparcia polskiej gospodarki na innowacyjności. Dlaczego? Bo drugiej takiej szansy nie będziemy mieli. Dlatego kolejne 20 mld zł zainwestujemy w zwiększenie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw, bo to one są fundamentem polskiej gospodarki" - powiedziała.

Dodała, że unijne środki zostaną także przeznaczone na inwestycje w przyszłe pokolenia, czyli w edukację. "Dzięki strategii, którą dziś uruchamiamy, w roku 2020 prawie połowa osób w wieku 30-34 lata będzie miała wyższe wykształcenie" - powiedziała.

Z pieniędzy unijnych dokończona ma zostać cyfryzacja naszego kraju. "Wszystkie gospodarstwa domowe, w każdym, nawet najdalszym zakątku Polski, będą miały dostęp do szybkiego internetu" - zapowiedziała. Ponadto z funduszy europejskich ma być dokończona budowa sieci dróg ekspresowych, modernizacja dróg lokalnych, czy sieci kolejowych.

d2xu0k6

Podziel się opinią

Share
d2xu0k6
d2xu0k6