Trwa ładowanie...
d427rj1

Kopacz wręczyła dyplomy laureatom konkursu stażowego MSP (aktl.)

#
Dochodzą kolejne wypowiedzi uczestników
#

Share
d427rj1

20.05. Warszawa (PAP) - Premier Ewa Kopacz wręczyła w środę dyplomy laureatom konkursu stażowego Ministerstwa Skarbu Państwa. Podziękowała laureatom za ich ciężką pracę na studiach, za wiedzę i zapał; wyraziła też nadzieję, że będą wspierać działalność spółek, w których odbędą staże.

Program stażowy "Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!" zainicjowany został przez Ministerstwo Skarbu Państwa we współpracy z kluczowymi spółkami Skarbu Państwa i środowiskiem naukowym.

Premier wręczyła dyplomy stu laureatom, którzy dostali szansę odbycia staży w dużych spółkach Skarbu Państwa. Wyraziła nadzieję, że duża część nagrodzonych otrzyma w nich zatrudnienie po zakończeniu stażu.

d427rj1

"Tam będziecie się uczyć, jak zarządzać naprawdę dobrą spółką, jak odpowiadać za finanse tej spółki i wreszcie, jak współpracować w dobrej, zdrowej drużynie" - powiedziała.

Premier podkreśliła również wagę współpracy zespołowej. "Pamiętajcie: to ludzie budują klimat" - mówiła, przekonując, że w każdej firmie osoby, które dbają wyłącznie o siebie i nie umieją pracować w drużynie, będą na pewno w pewnym stopniu izolowane.

Podziękowała uczestnikom konkursu za ich ciężką pracę na studiach oraz za wiedzę i zapał; wyraziła też nadzieję, że będą oni wspierać działalność spółek, w których odbędą staże, a także, że będą "motorem do tworzenia nowych przestrzeni, nowych pomysłów, wprowadzania innowacji".

"Bądźcie dumni z kraju, który daje wam szansę. Reszta zależy od was" - podkreśliła Kopacz.

d427rj1

Podczas uroczystości premier zwróciła uwagę na sukces producentów gry "Wiedźmin". Jak powiedziała, mimo młodego wieku dzięki swojej pasji twórcy gry osiągnęli międzynarodowy sukces. "Ta firma i przedsiębiorczość tych młodych ludzi pokazują, że to właśnie do Polski przyjeżdżają ci zdolni animatorzy, programiści, którzy tu znajdują swoje miejsce zatrudnienia" - mówiła szefowa rządu.

Jak podkreśliła, z rozmów z polskimi przedsiębiorcami wie, że czekają oni również na 21 tys. młodych Polaków, którzy studiują zagranicą. "Naszą rolą jest, aby dzisiaj zachęcić tych młodych ludzi, którzy tam zdobyli doświadczenie, tam zdobyli swoją szansę na ewentualne życie zawodowe, żeby przełożyli je na pracę u nas w Polsce. Polska na nich czeka" - zapewniła.

W uroczystości wziął udział również minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Jego zdaniem proces rekrutacji na staże pokazał, że laureaci konkursu mają wysokie kompetencje, które byłyby docenione również za granicą. "Dziękuję wam, że wybraliście Polskę, i że chcecie swoimi talentami, swoją pracowitością służyć rozwojowi polskiej gospodarki" - mówił minister.

Dodał, że "konkurencji na rynkach światowych możemy szukać tylko w skomercjalizowanej wiedzy".

d427rj1

Dyrektor naczelna ds. zarządzania kapitałem ludzkim w KGHM Polska Miedź Marta Cydejko pogratulowała uczestnikom konkursu odwagi zmierzenia się z oczekiwaniami przedsiębiorstw. "To od was, od tego, jak wykorzystacie staże, jak wykorzystacie wiedzę (...) zależy to, jak potem potoczy się wasze życie zawodowe" - mówiła.

Minister skarbu zapowiedział, że na przełomie września i października odbędzie się kolejna edycja konkursu dedykowana szerszej grupie odbiorców.

d427rj1

Podziel się opinią

Share
d427rj1
d427rj1