Trwa ładowanie...
d1brdom

Kopex ma partnerstwo biznesowe z JurMasz na rynku rosyjskim

Warszawa, 30.12.2015 (ISBnews) - Kopex podpisał porozumienie o współpracy z Jurgińskimi Zakładami Budowy Maszyn (JurMasz). Oba podmioty chcą wspólnie produkować i oferować maszyny i urządzenia górnicze na rynku rosyjskim, podała spółka.
Share
d1brdom

"Podpisane porozumienie określa ramy współpracy. Jej szczegóły zostaną opisane w odrębnej umowie. Już teraz jednak strony pracują nad strategią współpracy. Będzie ona obejmowała warunki, na jakich Grupa Kopex będzie dostarczała maszyny górnicze i gotowe komponenty do Zakładów w Jurdze, a także szczegóły dotyczące transferu niektórych technologii" - czytamy w komunikacie.

"Na mocy podpisanej umowy będziemy wspólnie oferować na rynku rosyjskim nasze maszyny i urządzenia. W Rosji będziemy produkować niektóre elementy, z tego kraju będą też pochodziły niektóre części. Najważniejsze komponenty będą jednak powstawały w zakładach Grupy Kopex w Polsce" - powiedział prezes Grupy Kopex Józef Wolski, cytowany w komunikacie.

Podpisane porozumienie to odpowiedź na politykę rosyjskich władz, które dążą do ograniczenia importu maszyn górniczych.

d1brdom

"To normalne, że władze strzegą własnego rynku. Ulokowanie części produkcji w Rosji nie tylko da nam możliwość oferowania na rynku rosyjskim wyprodukowanego na miejscu produktu, obniży również koszty pracy i transportu" - ocenił Wolski.

W latach 2015-2017 górnictwo rosyjskie ma zaplanowane znaczne zwiększenie wydatków na maszyny i urządzenia. W 2015 roku Grupa Kopex podpisała na rynku rosyjskim już sześć kontraktów o łącznej wartości ok. 150 mln zł.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2014 r. spółka odnotowała 1,43 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d1brdom

Podziel się opinią

Share
d1brdom
d1brdom