Korekta notowań polskiej waluty
Podczas nieobecności polskich inwestorów na rynku działo się bardzo wiele. Złoty tracił dynamicznie przede wszystkim względem dolara i zrealizował cel na poziomie 3,10 zł. Dziś polska waluta zyskuje między innymi dzięki bardzo dobrym danym z polskiej gospodarki. Głównym powodem ruchów na rynku złotego jest korekta na EURUSD.
04.11.2013 | aktual.: 04.11.2013 17:51
Przemysłowy indeks PMI dla polski wyniósł w październiku 53,4 pkt. i był to odczyt najwyższy od ponad dwóch lat. Stan polskiej gospodarki jest coraz bardziej optymistyczny i zgodnie z wcześniejszymi prognozami, druga połowa roku będzie zdecydowanie lepsza od pierwszej. Tak dobre informacje wspierają umocnienie złotego podczas dzisiejszej sesji. Złoty zyskuje w głównej mierze dzięki korekcie na EURUSD. Po dynamicznej wyprzedaży główna para walutowa świata wraca nad poziom 1,35. Oprócz danych z polski poznaliśmy również indeksy PMI dla gospodarek europejskich. Odczyty nie odbiegały znacząco od rynkowego konsensusu. Nieco lepiej od oczekiwań wypadł przemysłowy PMI dla Niemiec, odwrotnie sytuacja wyglądała w przypadku Francji.
Jutro w kalendarium nie ma jeszcze istotnych odczytów mogących zmienić wiele na rynku złotego. Uwagę warto zwrócić na usługowy PMI dla Wielkiej Brytanii. Konsensus wynosi 59,8 pkt. W poniedziałek o godzinie 17.13 za euro płaciliśmy 4,1766 zł; za dolara 3,0900 zł; za franka 3,3937 zł; zaś za funta 4,9311zł.
Dział Analiz XTB
| Przedstawione w powyższym opracowaniu treści , sporządzone z najwyższą starannością i według najlepszej wiedzy autora, mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowią one porady inwestycyjnej, ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Dom Maklerski X-Trade Brokers S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Transakcje na instrumentach inwestycyjnych, w szczególności instrumentach wykorzystujących dźwignię finansową zawsze związane są z ryzykiem i mogą w efekcie przynieść zyski oraz straty, przekraczające zaangażowany przez inwestora kapitał początkowy. |
| --- |