Trwa ładowanie...
d3be5nx

Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - podstawowe informacje

Decyzją rządu dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przyznany na kolejne dwa tygodnie. Już od 9 kwietnia rodzice zmuszeni z powodu epidemii koronawirusa do opieki nad dzieckiem do 8. roku życia mają możliwość ubiegania się o świadczenie pomocowe. Przypominamy podstawowe informacje dot. zasiłku opiekuńczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - podstawowe informacje
Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - podstawowe informacje (Shutterstock.com)
d3be5nx

Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - podstawowe informacje

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przyznany na kolejnych 14 dni. Przypomnijmy, że świadczenie przysługuje tym rodzicom dziecka do 8. roku życia, którzy sprawują nad nim opiekę z i nie mają możliwości powierzenia jej innej osobie.

Oglądaj: Wakacje kredytowe dla konsumentów i firm. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na kredyt obrotowy

Tym samym na mocy rozporządzenia Rady Ministrów dodatkowy zasiłek opiekuńczy może zostać przyznany do 26 kwietnia. Rodzice ubiegający się o świadczenie powinni złożyć u pracodawcy oświadczenie, w którym określą oczekiwany okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Wzory oświadczenia znajdują się na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

d3be5nx

Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - jak złozyć wniosek?

O dodatkowy zasiłek opiekuńczy można ubiegać się przez internet. Osoby pracujące na umowie o pracę i umowie-zlecenie składają wnioski u pracodawcy. Osoby pracujące na własny rachunek wysyłają oświadczenia bezpośrednio do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce i na świecie. Analizujemy najnowsze dane

Przypomnijmy, że tuż przed Wielkanocą dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony na okres dwóch tygodni. Informację przekazał premier Mateusz Morawiecki na oficjalnej konferencji rządu 9 kwietnia.

d3be5nx

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx