Trwa ładowanie...

Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - podstawowe informacje

Decyzją rządu dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przyznany na kolejne dwa tygodnie. Już od 9 kwietnia rodzice zmuszeni z powodu epidemii koronawirusa do opieki nad dzieckiem do 8. roku życia mają możliwość ubiegania się o świadczenie pomocowe. Przypominamy podstawowe informacje dot. zasiłku opiekuńczego.

Share
Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - podstawowe informacje
Źródło: Shutterstock.com
d2wo7nw

Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - podstawowe informacje

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przyznany na kolejnych 14 dni. Przypomnijmy, że świadczenie przysługuje tym rodzicom dziecka do 8. roku życia, którzy sprawują nad nim opiekę z i nie mają możliwości powierzenia jej innej osobie.

Oglądaj: Wakacje kredytowe dla konsumentów i firm. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na kredyt obrotowy

Tym samym na mocy rozporządzenia Rady Ministrów dodatkowy zasiłek opiekuńczy może zostać przyznany do 26 kwietnia. Rodzice ubiegający się o świadczenie powinni złożyć u pracodawcy oświadczenie, w którym określą oczekiwany okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Wzory oświadczenia znajdują się na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

d2wo7nw

Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - jak złozyć wniosek?

O dodatkowy zasiłek opiekuńczy można ubiegać się przez internet. Osoby pracujące na umowie o pracę i umowie-zlecenie składają wnioski u pracodawcy. Osoby pracujące na własny rachunek wysyłają oświadczenia bezpośrednio do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przypomnijmy, że tuż przed Wielkanocą dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony na okres dwóch tygodni. Informację przekazał premier Mateusz Morawiecki na oficjalnej konferencji rządu 9 kwietnia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d2wo7nw

Podziel się opinią

Share
d2wo7nw
d2wo7nw