Trwa ładowanie...

Koronawirus. Dwa wesela, blisko tysiąc osób na kwarantannie

W środę resort zdrowia poinformował o kolejnych 264 nowych przypadkach Covid-19 w Polsce. Najwięcej zarażeń odnotowano m.in. w Małopolsce. Nowe ogniska koronawirusa odnotowano na weselach w rejonie Nowego Sącza oraz Tarnowa.

Koronawirus. Dwa wesela, blisko tysiąc osób na kwarantannieŹródło: PAP
d1dz6kb
d1dz6kb

Koronawirus. Dwa wesela, blisko tysiąc osób na kwarantannie

Najwięcej chorych odnotowano po weselu, które odbyło się w czerwcu w Nawojowej - komentuje w rozmowie z RMF24 Dominika Łatak-Glonek, rzecznik małopolskiego sanepidu. Z tego ogniska zakażonych mamy 151 osób. W hospitalizacji znalazło się 19 z nich, w izolacji 132. W sumie kwarantanna objęła 983 osoby - wskazała.

Nowe ogniska koronawirusa. Cieszyński: to wcale nie są wesela i pogrzeby

Rzeczniczka krakowskiego sanepidu potwierdziła jednocześnie, że to obecnie najpoważniejsze ognisko koronawirusa w regionie. Według danych sanepidu, koronawirus w Małopolsce odnotowywany jest coraz częściej.

Koronawirus. Dwa wesela, blisko tysiąc osób na kwarantannie

Koronawirus w Małopolsce wystąpił też po weselu w Suchej Beskidzkiej. Covid-19 stwierdzono u 16 osób z powiatów suskiego i wadowickiego. Ponad 50 osób poddano kwarantannie. W związku z zachorowaniami zamknięto również trzy oddziały w szpitalach w Wadowicach i Suchej Beskidzkiej.

Jak z kolei podaje RMF24, po weselu w Tarnowie na kwarantannę skierowano ponad 40 osób. Koronawirus wystąpił tam u jednej z kobiet uczestniczącej w ceremoni. Wcześniej miała ona kontakt z osobami, które przyjechały z zagranicy.

d1dz6kb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dz6kb