Trwa ładowanie...
d21fs49

Koronawirus. Gabinety stomatologiczne za środki ochrony doliczają 100 zł do rachunku

100 złotych, a czasem nawet 150 złotych dodatkowo zapłaci klient, który chce skorzystać z usług gabinetów stomatologicznych w dobie pandemii koronawirusa. Przedstawiciele stomatologii przekonują, że środki ochrony osobistej są trudno dostępne. Klienci zaś uważają, że to na nich przerzuca się koszty.
Share
Dodatkowe środki ochrony osobistej gabinety stomatologiczne wyceniają od 50 do nawet 150 złotych.
Dodatkowe środki ochrony osobistej gabinety stomatologiczne wyceniają od 50 do nawet 150 złotych.Źródło: Photonews via Getty Images
d21fs49

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza", którą zaalarmowała czytelniczka. Powiedziała, że po wyjściu z gabinetu stomatologicznego sieci Maestria Clinic dowiedziała się, że do ceny wykonanej usługi trzeba doliczyć dodatkowe 100 złotych za środki ochrony osobistej.

Klientka poczuła się oszukana. Wskazała, że taki ruch jest "żerowaniem na pacjentach podczas epidemii" oraz przerzucaniem na nich kosztów restrykcji sanitarnych.

"W trosce o zapewnienie ponadstandardowego bezpieczeństwa pacjentom i personelowi w czasie trwania epidemii Klinika pobiera opłatę w wysokości 100 zł za dodatkowe środki ochrony" - taki komunikat widnieje na stronie sieci Maestria w zakładce "cennik".

d21fs49

Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

A co się składa na "ponadstandardowe bezpieczeństwo pacjentów i personel"? Jak podaje "GW", chodzi m.in. o ozonowanie gabinetu po każdym pacjencie, mierzenie temperatury pacjentów oraz skanfandry dla lekarzy.

  WP
Źródło: WP, Fot: wp.pl

W rozmowie z gazetą Krystian Chęciek, który reprezentował dyrekcję sieci, tłumaczył, że środki ochrony osobistej oraz dezynfekcyjne są obecnie towarem trudno dostępnym. Zaznaczył, że gabinety ponoszą obecnie koszty "dziesięciokrotnie wyższe niż wcześniej". Stąd "trudna decyzja" o wprowadzeniu opłaty.

d21fs49

Jednak Maestria nie jest jedyną siecią, która zdecydowała się na dodatkową opłatę. Inne warszawskie gabinety także zdecydowały się na ich wprowadzenie, a ceny wahają się od 50 do 150 złotych - podaje "Wyborcza".

W rozmowie z dziennikiem Łukasz Sowa, rzecznik prasowy Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego wskazuje, że o opłacie decydują samodzielnie właściciele gabinetów. Prosi jednak, by wszyscy zwrócili uwagę na sytuację, w jakiej znaleźli się stomatolodzy w dobie pandemii.

d21fs49

Tłumaczy, że wobec braku jakichkolwiek wytycznych część gabinetów w pierwszych dniach obowiązywania restrykcji zdecydowało się na zamknięcie placówek.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d21fs49

Podziel się opinią

Share
d21fs49
d21fs49