Trwa ładowanie...
d33fftj

Koronawirus w Polsce. Dominika Kulczyk przekaże 20 mln zł na walkę z epidemią

Pieniądze od polskiej miliarderki mają zostać przekazane na zakup testów na obecność COVID-19 i specjalistycznych maseczek do szpitali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dominika Kulczyk, szefowa Kulczyk Foundation
Dominika Kulczyk, szefowa Kulczyk Foundation (East News, Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS)
d33fftj

20 mln zł trafić ma do Fundacji Lekarze Lekarzom i zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego. O przekazaniu tych zdecydowała Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation w czwartek.

- Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze! - mówi Dominika Kulczyk.

d33fftj

Jak informuje fundacja, pieniądze mają pozwolić przede wszystkim na zakup sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR umożliwiającej wykrywanie zakażenia koronawirusem.

Prócz tego Dominika Kulczyk sfinansuje odzież ochronną dla personelu medycznego. Za podarowane pieniądze kupione zostaną maski z filtrem N95 oraz kombinezony ochronne spełniające kryteria wirusologiczne, a także środki antyseptyczne.

d33fftj

Prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej podziękował w imieniu lekarzy i pacjentów za ten gest. - Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy, bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią - podkreślił.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d33fftj

Podziel się opinią

Share
d33fftj
d33fftj