Trwa ładowanie...

Kościół anglikański wycofał się z koncernu medialnego

Kościół anglikański posłuchał rady swojej komisji doradczej do spraw etycznych inwestycji i sprzedał udziały w koncernie medialnym Ruperta Murdocha. Jest to około 3 milionów dolarów - pięć setnych promila wartości całej News Corporation, ale ta decyzja jest istotna dla firmy.
Share
Kościół anglikański wycofał się z koncernu medialnego
Źródło: Jupiterimages
d17gil2

Już w zeszłym roku anglikanie zgłosili News Corporation swoje postulaty etyczne. Obecnie uznali, że pomimo skandalu hackerskiego w brytyjskiej prasie w firmie niewiele się zmieniło. Decyzja Kościoła anglikańskiego to sygnał dla innych inwestorów zaniepokojonych sytuacją w News Corporation. Firma ogłosiła właśnie plan oddzielenia pionu wydawniczego od głównego biznesu telewizyjnego. Ale założyciel koncernu, Rupert Murdoch, którego rodzina kontroluje 40 proc. akcji News Corporation, pozostanie w obydwóch na stanowisku prezesa - a w tym ostatnim również naczelnego dyrektora.

Na poprzednim walnym zebraniu 14 proc. udziałowców było przeciwko kandydaturze Murdocha, a przed obecnym rezolucję w sprawie wyznaczenia niezależnego prezesa poparli właściciele akcji o wartości półtora biliona dolarów. Rezolucję zgłosił potężny fundusz inwestycyjny Christian Brothers, reprezentujący amerykańskie instytucje katolickie. Christian Brothers podziękowali anglikanom za dotychczasowe poparcie dla swojej rezolucji.

d17gil2

Podziel się opinią

Share
d17gil2
d17gil2