Trwa ładowanie...
dpirlot

Kosiniak-Kamysz: Firmy mogą już odpłatnie szukać pracy dla bezrobotnych

Toruń, 02.03.2015 (ISBnews) - Dzięki niedawnym zmianom przepisów, urzędy pracy zaczęły już podpisywać umowy z podmiotami prywatnymi, które zostaną wynagrodzone za znalezienie zatrudnienia, szczególnie dla długotrwale bezrobotnych, poinformował agencję ISBnews minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Share
dpirlot

"Nowela ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która weszła w życie pod koniec maja 2014 r. oznacza, że jest możliwość zlecenia usług szukania zatrudnienia szczególnie dla długotrwale bezrobotnych podmiotom społecznym, podmiotom prywatnym. To się już odbywa w prawie wszystkich województwach. Wiele województw ogłosiło konkursy i podpisują już umowy" - powiedział Kosiniak-Kamysz w rozmowie z agencją ISBnews w kuluarach Welconomy Forum in Torun.

"Robiliśmy pilotaż w trzech województwach i efektem było wdrożenie tego do ustawy, a teraz od nowego roku zaczyna to działać we wszystkich regionach. To decyzje, które podejmują wojewódzkie urzędy pracy w porozumieniu z powiatowymi, ale widzę, że ten sektor dobrze się rozwija" - dodał minister.

Wyjaśnił, że wynagrodzenie płacone jest najpierw za podjęcie działań, a główna kwota - za zaktywizowanie danej osoby. Więc to jest wynagradzanie za efekty, podsumował minister.

Tomasz Oljasz

(ISBnews)

dpirlot

Podziel się opinią

Share
dpirlot
dpirlot