Trwa ładowanie...

Kosiniak-Kamysz o prezydenckich projektach: przygotowujemy poprawkę

PSL pozytywnie o projekcie podnoszącym kwotę wolną od podatku i krytycznie o projekcie obniżającym wiek emerytalny. Wczoraj oba projekty, przygotowane w kancelarii prezydenta, wpłynęły do Sejmu.

Kosiniak-Kamysz o prezydenckich projektach: przygotowujemy poprawkęFot: fot: Lukas Plewnia, Flickr (CC BY-SA 2.0)
dqosxhu
dqosxhu

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że PSL poprze podniesienie kwoty wolnej od podatku. - Jesteśmy za szybkim podniesieniem kwoty wolnej od podatku, nie takim kroczącym, o którym mówił pan premier Morawiecki, bo w kampanii wyborczej wszyscy słyszeliśmy twardą obietnicę i pana prezydenta i później PiS-u, że kwota wolna w szybkim tempie wzrośnie do około 8 tysięcy złotych - powiedział.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział również, że podczas procedowania nad projektem dotyczącym emerytur jego klub wniesie poprawki uwzględniające staż pracy. Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu projekt ludowców, przewidujący możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy, popierany przez OPZZ, został odrzucony głosami pozostałych partii na wniosek Nowoczesnej. - Szkoda, że te ustawy nie będą procedowane razem, ale już dziś przygotowujemy poprawkę - dodał lider ludowców.

Kwota wolna od podatku ma wzrosnąć z niecałych 3100 do nieco ponad 8000 złotych. W przypadku drugiego z projektów chodzi o zróżnicowanie i obniżenie wieku emerytalnego. Miałby on wynosić, tak jak przed reformą z 2012 roku - 60 lat dla kobiet i 65 lat na mężczyzn.

dqosxhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqosxhu