Trwa ładowanie...
d1iycd1
(pl)

KOV zakończył prace przy odwiercie M-20; otwór czeka na podłączenie do komercyjnej produkcji

06.08. Warszawa (PAP) - Spółka Kulczyk Oil Ventures zakończyła prace wiertnicze przy odwiercie M-20 na polu Makiejewskoje na Ukrainie. Odwiert został orurowany i czeka na...

Share
d1iycd1

06.08. Warszawa (PAP) - Spółka Kulczyk Oil Ventures zakończyła prace wiertnicze przy odwiercie M-20 na polu Makiejewskoje na Ukrainie. Odwiert został orurowany i czeka na podłączenie do komercyjnej produkcji - podał KOV w komunikacie.

"Jesteśmy zadowoleni z możliwości zwiększenia wydobycia gazu z pola Makiejewskoje, jaką wypracowaliśmy, kontynuując działania w strefie R8. Odwiert M-20 pozwolił oznaczyć w niej ponad 36 m kolumnę gazu. To trzeci odwiert w tym złożu, który po podłączeniu do produkcji w dalszej części bieżącego roku przyniesie kolejne zwiększenie produkcji spółki i wzrost przychodów z naszych ukraińskich aktywów" - poinformował cytowany w komunikacie Jock Graham, wiceprezes KOV.

Produkcja ze strefy R8 rozpoczęła się w lipcu 2011 roku z sąsiadującego z M-20 odwiertu Makiejewskoje-19. Odwiert ten został podłączony na początkowym poziomie ponad 155 tys. metrów sześc. gazu dziennie, czyli 109 tys. metrów sześc. gazu dziennie netto dla KOV. Na początku sierpnia tego roku do urządzeń wydobywczych został podłączony kolejny odwiert, Makiejewskoje-21, na początkowym poziomie 48 tys. m sześc. gazu dziennie, czyli ok. 34 tys. m sześc. gazu dziennie netto dla KOV.

W połowie sierpnia planowane jest przeniesienie wiertnicy z pola Makiejewskoje na koncesję Krutogorowskoje, na której zostanie wykonany odwiert K-7. Jego planowana głębokość wynosi 3.058 metrów. (PAP)

morb/ jtt/

d1iycd1

Podziel się opinią

Share
d1iycd1
d1iycd1