Trwa ładowanie...
d4fyhp2

Kowalczyk: Założenia dot. jednolitego podatku przedstawimy 30 listopada

Warszawa, 04.11.2016 (ISBnews) - Założenia w zakresie ujednoliconej daniny, łączącej podatek dochodowy (PIT) i składki na ubezpieczenia społeczne i na Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), zostaną przedstawione 30 listopada, zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Share
d4fyhp2

"Założenia dotyczące projektu ustawy o jednolitym podatku przedstawimy 30 listopada" - powiedział Kowalczyk dziennikarzom w Sejmie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwsze wyliczenia będą omawiane podczas posiedzenia Rady Ministrów w najbliższy wtorek.

W październiku wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zapewniał, że ujednolicona danina nie będzie wiązała się ze wzrostem fiskalizmu. Według niego, wdrożenie tego rozwiązania nie sprawi, że prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce stanie się mniej opłacalne niż np. w Czechach.

Na początku października Kowalczyk informował, że ujednolicona danina wejdzie w życie w 2018 r., a rozwiązanie to będzie neutralne dla budżetu. Podkreślał wówczas, że wzrost obciążeń będzie dotyczył zarabiających powyżej 120 tys. zł rocznie, ponieważ te osoby nie płacą obecnie składek na ZUS od części dochodu. Dodał też, że w nowej formule pozostawione będą ulgi na dzieci.

(ISBnews)

d4fyhp2

Podziel się opinią

Share
d4fyhp2
d4fyhp2