Trwa ładowanie...
d8sww2q

Kownacki z MON: Decyzje ws. śmigłowców wielozadan. po negocjacjach dot. offsetu

Warszawa, 19.07.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Rozwoju prowadzi obecnie negocjacje w sprawie offsetu z Airbus Helicopters, co oznacza, że wszelkie decyzje dotyczące przyszłości przetargu na śmigłowce wielozadaniowe mogą być podejmowane dopiero po zakończeniu tych rozmów, poinformował wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

Share
d8sww2q

"Dzisiaj trwają negocjacje w Ministerstwie Rozwoju. Trwają negocjacje offsetowe, w kształcie których trudno jest przewidzieć, jaki będzie finał. Jeśli strona francuska nie sprosta naszym wymaganiom, sprawa będzie oczywista" - powiedział Kownacki podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

"Do czasu, kiedy trwają negocjacje offsetowe, musimy wstrzymać się z wszelkimi decyzjami" - dodał wiceminister.

Kownacki podkreślił, że gdyby poprzedni rząd nie parafował umowy w tym przetargu, podejmowanie decyzji byłoby obecnie łatwiejsze.

d8sww2q

Zakup 50 śmigłowców wielozadaniowych jest jednym z największych postępowań w ramach programu modernizacji polskiej armii. MON w postępowaniu zakwalifikował do sprawdzeń weryfikacyjnych śmigłowiec oferowany przez konsorcjum Airbusa - "Program EC-725 Caracal-Polska". Do przetargu przystąpiły także zakłady PZL-Świdnik, należące do włosko-brytyjskiej grupy AgustaWestland, ze śmigłowcem AW149 oraz Sikorsky z PZL Mielec ze śmigłowcem S70i Black Hawk.

(ISBnews)

d8sww2q

Podziel się opinią

Share
d8sww2q
d8sww2q