Trwa ładowanie...
d2kg3af
d2kg3af

KPMG: Pełna obsługa ubezpieczeń online stanie się standardem w ciągu 5 lat

Warszawa, 21.12.2015 (ISBnews) - Standardem wśród największych ubezpieczycieli w perspektywie kolejnych 5 lat będzie udostępnianie konta klienta online oraz pełnej możliwości obsługi polisy i szkody online, prognozuje KPMG.
Share
d2kg3af

"W ciągu ostatnich czterech lat liczba cyfrowych konsumentów w populacji dorosłych Polaków wzrosła siedmiokrotnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez KPMG w Polsce 92% konsumentów cyfrowych korzysta z usług ubezpieczeniowych, a co dziesiąta badana osoba utrzymuje kontakt z ubezpieczycielem przynajmniej raz w miesiącu" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi "Jeden klik do ubezpieczenia - czy Polacy są gotowi na kanały cyfrowe? Oczekiwania i zachowania konsumentów cyfrowych a skuteczne strategie ubezpieczycieli".

"Konsumenci cyfrowi przenoszą na ubezpieczenia swoje doświadczenia z innych branż, gdzie w kanałach cyfrowych mogą załatwić w wygodny sposób już bardzo wiele spraw obsługowych. Co więcej dla części klientów (nawet do 25%) dodatkowymi czynnikami motywującymi do wyboru polisy podczas jej zakupu jest oferta funkcjonalności online, takich jak dostęp do konta klienta, możliwość zakupu czy zgłoszenia szkody online" - powiedział partner, szef grupy doradczej w zakresie strategii i operacji w KPMG Jerzy Kalinowski, cytowany w komunikacie.

Obecnie 12% konsumentów cyfrowych korzysta z indywidualnego internetowego konta klienta do obsługi swojego ubezpieczenia, ale aż 54% uważa, że takie rozwiązanie byłoby bardzo przydatne, wynika z badania.

d2kg3af

"Co istotne, preferencja kontaktu online z ubezpieczycielem na żadnym z etapów, obejmujących poszukiwanie informacji, zakup ubezpieczenia, obsługę polisy, odnowienie polisy, zgłoszenie szkody, obsługę szkody, nie spada poniżej 30%" - czytamy w komunikacie.

Według konsumentów cyfrowych, którzy zdecydowaliby się na zakup dowolnego ubezpieczenia przez internet, najważniejszymi czynnikami przemawiającymi za zakupem polisy online są wygoda i łatwość kontaktu (82%) oraz szybkość zakupu (70%), podano także.

Raport powstał na podstawie badań jakościowych oraz ilościowych na reprezentatywnej próbie polskich konsumentów cyfrowych, we współpracy z Millward Brown.

KPMG to międzynarodowa sieć firm świadczących usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego.

(ISBnews)

d2kg3af

Podziel się opinią

Share
d2kg3af
d2kg3af