Trwa ładowanie...
d49t0sl

KPRM ws. wizyty min. Radziszewskiej w Maroku (komunikat)

...

Share
d49t0sl

09.11. Warszawa - KPRM informuje:

Minister Elżbieta Radziszewska wspólnie z Minister Rozwoju Społecznego, Rodziny i Solidarności Królestwa Maroka Nouzhą Skalli otworzyła 4 listopada b.r. pierwszy w Maroku całodobowy ośrodek dla kobiet - ofiar przemocy.

Ośrodek w El Hajeb ma zapewnić schronienie i miejsce reintegracji społecznej dla kobiet: ofiar przemocy domowej, handlu ludźmi oraz prostytucji. Strona polska współfinansuje ośrodek oraz zapewnia profesjonalne konsultacje. Ośrodek w El Hajeb ma stać się modelowym ośrodkiem w Maroku dla kobiet - ofiar przemocy.

d49t0sl

Otwarcie ośrodka w miejscowości El Hajeb" jest częścią projektu "Stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni dla kobiet w miejscowości El Hajeb". Projekt finansowany jest z funduszy rozwojowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych i realizowany przez Ambasadę RP w Rabacie, we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Społecznego, Rodziny i Solidarności Królestwa Maroka oraz w partnerstwie z polskim Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Równego Traktowania. Projekt jest wynikiem polsko - marokańskiej współpracy w dziedzinie społecznej, zapoczątkowanej wizytą w Polsce Minister Nouzha Skalli w maju 2010 r. Wizyta ta odbyła się na zaproszenie Minister Elżbiety Radziszewskiej. Podczas swojej wizyty w Maroku Minister Elżbieta Radziszewska odwiedziła również wielofunkcyjny ośrodek dla kobiet "Ibtissama" w miejscowości Meknes oraz ośrodek "Al Bathae" w Fezie.

Pierwszy w Maroku całodobowy ośrodek dla kobiet w miejscowości El Hajeb ma zapewnić schronienie i miejsce reintegracji społecznej dla kobiet - ofiar przemocy domowej, handlu ludźmi oraz prostytucji. Strona polska współfinansuje ośrodek oraz zapewnia konsultacje w zakresie działań na rzecz kobiet - ofiar przemocy. Ośrodek w El Hajeb ma stać się w Maroku modelowym ośrodkiem dla kobiet - ofiar przemocy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d49t0sl

Podziel się opinią

Share
d49t0sl
d49t0sl