Trwa ładowanie...

Kraków: Nowe centrum dystrybucyjne Biedronki; ponad 280 miejsc pracy

Ponad 280 osób znajdzie zatrudnienie w nowym centrum dystrybucyjnym sieci handlowej Biedronka, które we wtorek zostało otwarte w Modlnicy k. Krakowa. Inwestycja o wartości około 100 mln zł obsługiwać będzie sklepy Biedronki w aglomeracji krakowskiej.
Share
Kraków: Nowe centrum dystrybucyjne Biedronki; ponad 280 miejsc pracy
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d2cwwz1

Jak poinformował dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka Jeronimo Martins Polska SA Tomasz Suchański jest to drugie - po Gdańsku - centrum dystrybucyjne sieci Biedronka dedykowane do obsługi aglomeracji miejskiej oraz 14. tego typu obiekt w całym kraju.

- Centrum zlokalizowane na przedmieściach Krakowa, docelowo zaopatrywać będzie ok. 150 sklepów Biedronka w całym regionie - zaznaczył Suchański.

Według niego w nowym obiekcie docelowo zatrudnionych będzie w sumie ponad 280 pracowników. Około 240 z nich pracować będzie w centrum dystrybucyjnym, a kolejnych ponad 40 w biurze regionu znajdującym się na jego terenie.

d2cwwz1

Jak szacuje inwestor przedsięwzięcie spowoduje powstanie ok. 230 miejsc pracy w firmach zewnętrznych, pracujących na rzecz centrum m.in. ochroniarskich, sprzątających, cateringowych i logistycznych.

Nowe centrum dystrybucyjne JMP dysponuje 21,5 tysiącem metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Jego budowa trwała 10 miesięcy.

Tadeusz Wójtowicz, wójt gminy Wielka Wieś, na terenie której znajduje się inwestycja, podkreślił, że gmina kilka lat temu zdecydowała o przeznaczeniu terenów w pobliżu autostrady A4 na przedsięwzięcia logistyczne, magazynowe i handlowe. Obecnie znajdują się tam obiekty kilku znaczących przedsiębiorstw.

- Cieszymy się, że pojawił się nowy pracodawca, ale też nowy podatnik, co nie jest bez znaczenia dla budżetu naszej gminy - podkreślił wójt.

Sieć handlowa Biedronka należy do portugalskiej firmy Jeronimo Martins Polska S.A. W całej Polsce posiada około 2,4 tysiąca sklepów w blisko 900 miejscowościach. Firma zatrudnia ponad 45 tys. pracowników i zainwestowała w Polsce od 1995 roku ponad 10 mld zł. Wartość jej zeszłorocznej sprzedaży wyniosła ponad 32 mld zł.

d2cwwz1

Podziel się opinią

Share
d2cwwz1
d2cwwz1