Trwa ładowanie...

Kredyt inwestycyjny – dlaczego warto z niego skorzystać

Dlaczego rozwój przedsiębiorstwa jest istotny? To doskonały sposób na zdobycie nowych klientów, a co za tym idzie – zwiększenie zysków firmy. Istnieje wiele sposobów na rozbudowę biznesu, a jednym z nich jest inwestowanie w nieruchomości. Jedną z form finansowania nowego lub istniejącego majątku trwałego przedsiębiorstwa jest kredyt inwestycyjny, którego celem jest m.in. rozbudowa sieci handlowej lub zakup dodatkowych maszyn.

Artykuł sponsorowany
Kredyt inwestycyjny – dlaczego warto z niego skorzystaćŹródło: materiały partnera
d3jsr9w
d3jsr9w

Kredyt inwestycyjny – co to jest?

Budowa lub powiększanie metrażu istniejących budynków oraz zakup nowych lokali – to tylko niektóre ze sposobów na rozwój firmy. Inwestowanie w nieruchomości wspomaga przedsiębiorców w umacnianiu swojej pozycji na rynku, a także w zwiększaniu zasięgów czy zysków. Rezygnując ze zmian i inwestycji, można w szybki sposób zaprzepaścić potencjał biznesu i co więcej – doprowadzić do pogorszenia się płynności finansowej przedsiębiorstwa, a nawet jego zamknięcia.

Rozrost firmy i jej rozwój może być sporym wyzwaniem, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na tzw. kredyt inwestycyjny. To dobry sposób na:

  • pokrycie kosztów związanych z remontem lub modernizacją nieruchomości komercyjnej;
  • konsolidację kredytów, czyli połączenie kilku zobowiązań w jedno;
  • rozbudowę istniejącego lub zakup nowego budynku;
  • refinansowanie kosztów inwestycyjnych z ostatnich 12 miesięcy.

Kredyt inwestycyjny dla firm to długoterminowe zobowiązanie, trwające niekiedy kilkanaście lat. Od czego zależy jego czas trwania? Między innymi od możliwości finansowych przedsiębiorstwa, a także kwoty oraz celu inwestycji. Mogą z niej skorzystać przedsiębiorstwa o wieloletnim doświadczeniu oraz te, które działają na rynku poniżej 12 miesięcy.

Szukasz oferty kredytu inwestycyjnego dla nowej firmy? Sprawdź, co przygotowały dla Ciebie mFinanse.pl: https://mfinanse.pl/oferta-dla-firm/finansowanie-inwestycji/
d3jsr9w

Kredyt inwestycyjny – warunki i kroki w finansowaniu przedsiębiorstwa

Jednym z pierwszych kroków związanych z kredytem inwestycyjnym jest określenie celu rozwoju przedsiębiorstwa, czyli pomysłu na inwestycje w obrębie działania firmy. Na tym etapie istotną rolę odgrywa m.in. kwota, którą przedsiębiorca potrzebuje do rozbudowania biznesu. Analiza złożonych dokumentów finansowych, a także m.in. zbadanie zdolności kredytowej, to jedne z najważniejszych etapów ubiegania się o kredyt inwestycyjny dla firm.

Warto wiedzieć:

Zdolność kredytowa oznacza możliwość spłaty zadłużenia przez firmę ubiegającą się o kredyt wraz z naliczonymi odsetkami.

Rodzaj oferty oraz wysokość kwoty, jaką przedsiębiorstwo może uzyskać, zależy od przeprowadzonej analizy ekonomiczno-finansowej przez bank. Oceniane są dotychczasowe wyniki finansowe firmy lub przygotowany i przedstawiony biznesplan, a także stopień ryzyka udzielanego wsparcia pieniężnego. To wszystko wpływa m.in. na warunki przyznania środków.

d3jsr9w

Zapamiętaj:

Przy udzielaniu kredytu inwestycyjnego określana jest m.in. wysokość wkładu własnego, czyli wymagany wkład przedsiębiorcy. Najczęściej wynosi od 20% do 30% wartości inwestycji.

Kredyt inwestycyjny to dobry sposób na rozbudowę posiadanych przez firmę nieruchomości lub zakup nowych lokali – zarówno dla nowopowstałych firm, jak i tych działających już od wielu lat. Odpowiednie przygotowanie dokumentów, pomysłu i planu na rozwój biznesu oraz pomyślnie zakończona weryfikacja przez bank może stanowić dla przedsiębiorstwa kluczowy moment w umacnianiu jej pozycji na rynku. Kredyt inwestycyjny to szansa, która otwiera przed przedsiębiorcą i jego biznesem wiele możliwości!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Artykuł sponsorowany
d3jsr9w

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jsr9w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj