ycipk-29d1di

Kredyt na mieszkanie. Już wkrótce ważne zmiany

Od 2017 r. trzeba będzie mieć większy wkład własny na mieszkanie na kredyt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kredyt na mieszkanie. Już wkrótce ważne zmiany
(Fotolia, Fot: Piotr Adamowicz)
ycipk-29d1di

Od 2017 roku, by kupić mieszkanie na kredyt, trzeba będzie mieć 20 procent wkładu własnego, teraz trzeba mieć 15 procent. W przyszłym roku, zgodnie z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego, banki będą mogły udzielać kredytu w maksymalnej wysokości 80 procent wartości nieruchomości.

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz powiedział, że za każdym razem wprowadzenie nowego progu łączyło się z pewnym osłabieniem dynamiki udzielania kredytów mieszkaniowych. "Rodziny i osoby ubiegające się o taki kredyt muszą zgromadzić odpowiednie pieniądze" - dodał.

Szef Związku przypomniał, że w poprzednich latach na kilka tygodni przed wejściem nowych rozwiązań widać było większe zainteresowanie zaciąganiem zobowiązań na cele mieszkaniowe. W jego opinii, w tym roku wielkiego wzrostu dynamiki raczej nie należy się spodziewać, ponieważ klienci i rynek w poważnej mierze jest już oswojony z tą informacją.

ycipk-29d1di

Od 2014 roku stopniowo zwiększano wymagany wkład własny przy zakupie nieruchomości na kredyt. Rekomendację wprowadzono, by zwiększyć bezpieczeństwo kredytobiorców i kredytodawców.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29d1di

ycipk-29d1di
ycipk-29d1di