Trwa ładowanie...
d1karyt
13-01-2016 12:38

Kropiwnicki: Do zmian stóp proc. przez RPP należy podchodzić z ostrożnością

Warszawa, 13.01.2016 (ISBnews) - Rada Polityki Pieniężnej (RPP) powinna podchodzić do zmian poziomu stóp procentowych z ostrożnością, uważa senacki kandydat do RPP prof. Jerzy Kropiwnicki, zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS).

d1karyt
d1karyt

"Do zmian stopy procentowej należy podchodzić z należną ostrożnością. W moim przekonaniu nie należy poprawiać tego, co działa dobrze. Ten układ celu inflacyjnego, jak i stóp procentowych, które swoją decyzją wyznacza RPP sprawdza się. Być może to się zmieni i wtedy będzie trzeba przyjrzeć się ponownie tym narzędziom, jakie posiada Rada" - powiedział Kropiwnicki w Senacie.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące tzw. podatku Belki, Kropiwnicki powiedział: "Jest on krytykowany i jednocześnie utrzymywany przez wszystkie rządy od momentu jego wprowadzenia. Wydaje się więc, że wpływy do budżetu z tego podatku są istotne i nie sądzę, że doczekamy się, żeby został on zniesiony".

Senat wybierze dziś trzech nowych członków RPP, kolejnych dwóch ma wybrać Sejm w najbliższy piątek (a trzeciego - do początku lutego).

(ISBnews)

d1karyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1karyt