Trwa ładowanie...
d3vc509

KRRiT do nadawców telewizyjnych: zorganizujcie wspólną debatę przedwyborczą (aktl.)

#
dochodzi stanowisko Telewizji Polskiej
#

Share
d3vc509

02.10. Warszawa (PAP) - KRRiT zaapelowała do nadawców telewizyjnych, aby wspólnie zorganizowali debatę komitetów wyborczych przed wyborami parlamentarnymi. Wspólna debata umożliwi szerokie dotarcie do odbiorców; pomoże im w podejmowaniu dojrzałych i przemyślanych decyzji - przekonuje Rada.

W odpowiedzi na apel KRRiT prezes TVP S.A. Janusz Daszczyński zaprosił Polsat i TVN do zorganizowania debaty z jednoczesną emisją we wszystkich trzech stacjach. Zaprosił szefów Polsatu i TVN-u do tego, aby "w najbliższym, wspólnie uzgodnionym czasie" spotkali się "w celu omówienia szczegółów".

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji apeluje do nadawców, przede wszystkim do ogólnopolskich stacji telewizyjnych: Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat i Telewizji TVN, aby wspólnie zorganizowały debatę komitetów wyborczych przed wyborami parlamentarnymi 2015" - czytamy w, przekazanym w piątek PAP, piśmie KRRiT.

d3vc509

Zdaniem Rady na mediach spoczywa obowiązek dostarczania rzetelnych informacji, które pomogą obywatelom poznać i zrozumieć programy wyborcze poszczególnych partii. Zaś debata telewizyjna dotrze do szerokiej grupy odbiorców i na pewno przyczyni się do podjęcia przemyślanej decyzji w wyborach parlamentarnych.

"Akt wyborczy, głosowanie, należy do najistotniejszych uprawnień obywatelskich, kształtuje bowiem scenę polityczną, przekazując zwycięskim ugrupowaniom prawo podejmowania najważniejszych dla kraju decyzji" - dodano. Ponadto doświadczenia z poprzednich lat jednoznacznie wskazują, że "takie programowe przedsięwzięcia najważniejszych nadawców ze względu na swoją wyjątkowość spotykają się z zainteresowaniem zarówno ze strony sztabów wyborczych, jak i widzów" - napisała KRRiT.

Do czasu nadania depeszy PAP nie uzyskała komentarzy Polsatu i TVN.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

d3vc509

Podziel się opinią

Share
d3vc509
d3vc509