Trwa ładowanie...
d4b13t8

KRRiT w piątek zaopiniuje projekt decyzji UKE ws. przetargu na tv mobilną (opis)

19.6.Warszawa (PAP) - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jeszcze w piątek pozytywnie zaopiniuje projekt decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o przyznaniu rezerwacji dla...
Share
d4b13t8

19.6.Warszawa (PAP) - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jeszcze w piątek pozytywnie zaopiniuje projekt decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o przyznaniu rezerwacji dla telewizji mobilnej, której operatorem ma zostać Info-TV-FM - powiedział PAP Witold Kołodziejski, prezes KRRiT.

"Dziś tę decyzję podpisuję" - powiedział Kołodziejski w piątek.

Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia, właściciela Info-TV-FM powiedział PAP, że spółka, która ma zapłacić 15,1 mln zł za rezerwację częstotliwości, ma środki na sfinansowanie całości inwestycji związanych z tym projektem.

d4b13t8

Po podpisaniu dokumentu przez KRRiT projekt wróci do UKE, a następnie UKE wyda decyzję o rezerwacji częstotliwości.

"Jeśli dziś KRRiT podpisze decyzję, to my w poniedziałek wyślemy stosowne zawiadomienia do zainteresowanych stron o zakończeniu postępowania i damy im kilka dni, pewnie do końca przyszłego tygodnia, na ustosunkowanie się do tego pisma i na początku kolejnego tygodnia wydamy decyzję dla Info-TV-FM" - powiedział PAP Mariusz Busiło, zastępca dyrektora departamentu zarządzania zasobami częstotliwości UKE.

Spółka zależna NFI Magna Polonia na początku marca wygrała konkurs na operatora telewizji mobilnej w technologii DVB-H. Info-TV-FM zadeklarowało 15,1 mln zł za rezerwację częstotliwości i w połowie marca firma złożyła do UKE wniosek o rezerwację częstotliwości.

"Zapłacimy opłatę za rezerwację, mamy zapewnione środki na realizację tego projektu. Chcemy dotrzymać trzymiesięcznego terminu uruchomienia usługi" - powiedział PAP Kuźmicz.

d4b13t8

Info-TV-FM w złożonej ofercie zobowiązał się do zaoferowania co najmniej 16 programów od przynajmniej 16 dostawców, rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości oraz rozpoczęcia komercyjnego hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych w trzy miesiące od otrzymania rezerwacji częstotliwości.

Finansowanie tego projektu, którego koszt do 2012 roku ma wynieść według wcześniejszych informacji 200-300 mln zł, ma zapewnić NFI Magna Polonia.

Telewizja mobilna do końca maja 2015 roku dostępna będzie w 31 miastach, a potem do końca 2023 roku w całej Polsce.

Barbara Woźniak i Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ bas/ pam/

d4b13t8

Podziel się opinią

Share
d4b13t8
d4b13t8