Trwa ładowanie...
d450o3q

Kruk przeprowadzi kilka emisji obligacji do końca roku

Warszawa, 12.11.2014 (ISBnews) - Kruk przeprowadzi w grudniu br. emisję obligacji prywatnych serii U2 o wartości 10 mln zł i planuje przeprowadzenie kolejnych emisji do końca roku, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Michał Zasępa.
Share
d450o3q

"W przyszłym miesiącu planujemy emisję obligacji prywatnych na 10 mln zł, będzie więcej emisji do końca roku" - powiedział Zasępa podczas spotkania z dziennikarzami.

Dyrektor finansowy wyjaśnił, że Kruk w swoim biznesie korzysta z dwóch narzędzi - linii kredytowych, które pozwalają "od razu" nabywać portfele wierzytelności oraz finansowania obligacyjnego traktowanego jako refinansowanie.

"Finansowanie obligacyjne też będzie nas interesowało, również w euro. Będziemy testowali rynek polski na euro, choć spodziewamy się, że pojemność rynku na euro będzie w Polsce ograniczona, więc będzie to pewna hybryda" - dodał Zasępa.

d450o3q

Przedstawiciele spółki poinformowali także, że Kruk zamierza w ciągu najbliższych 3-4 lat wejść na kolejne 3 rynki zagraniczne, a kolejnym będzie "duży kraj w Europie Zachodniej".

"W 3-4 lata chcemy dodać 3 rynki - zaczniemy tam od zakupów portfeli wierzytelności konsumenckich, a potem hipotecznych. Mamy szanse być jednym z rozgrywających na rynku europejskim, działając poprzez rozwój organiczny" - powiedział prezes Piotr Krupa.

Zasępa dodał, że "kolejny rynek to duży kraj zachodnioeuropejski". Wcześniej podczas konferencji przedstawiciele spółki mówili, że za atrakcyjne miejsca rozwoju uważają Hiszpanię, Wielką Brytanię i Włochy.

Kruk S.A. jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. W 2013 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 5,1 mld zł. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 405,61 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

d450o3q

Podziel się opinią

Share
d450o3q
d450o3q