Trwa ładowanie...
d2q1gp9

Kruk ustalił III program emisji obligacji do 300 mln zł, nie wyklucza akwizycji

Warszawa, 30.12.2015 (ISBnews) - Kruk podjął uchwałę w sprawie ustalenia III programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 300 mln zł, podała spółka. Środki pieniężne pozyskane w ramach programu przeznaczone zostaną na działalność operacyjną lub inwestycyjną podmiotów należących do grupy kapitałowej lub na refinansowanie zadłużenia spółki lub na finansowanie rozwoju grupy poprzez akwizycje.
Share
d2q1gp9

"W związku z realizacją programu emitent sporządził prospekt emisyjny podstawowy. Prospekt emisyjny wraz z wnioskiem o jego zatwierdzenie został w dniu dzisiejszym przesłany do Komisji Nadzoru Finansowego" - czytamy w komunikacie.

W ramach programu spółka może emitować obligacje publiczne. Obligacje nie będą miały formy dokumentu, będą zdematerializowane, podano.

"Emisje poszczególnych serii obligacji emitowanych w ramach programu będą realizowane w terminie 12 miesięcy od dnia jego zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego. Poszczególne emisje obligacji mogą mieć zróżnicowane ostateczne warunki emisji w szczególności w zakresie zasad ustalania oprocentowania i jego wysokości, przy czym szczegółowe warunki emisji każdej serii obligacji zawarte będą w prospekcie emisyjnym i ostatecznych warunkach poszczególnych emisji obligacji" - czytamy dalej.

Kruk S.A. jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

d2q1gp9

Podziel się opinią

Share
d2q1gp9
d2q1gp9