Trwa ładowanie...
dspv4ey

Krynicki Recykling dostarczy Ardagh Glass stłuczkę za ok. 16 mln zł netto w br.

Warszawa, 27.01.2017 (ISBnews) - Krynicki Recykling podpisał z Ardagh Glass umowę handlową, której przedmiotem jest dostawa stłuczki szkła opakowaniowego do Ardagh Glass, podała spółka. Wartość kontraktu to 16.05 mln zł netto, co oznacza około 10-procentowy wzrost zamówienia od tego klienta w stosunku rocznym, podano także.

Share
dspv4ey

"Umowa obejmuje dostawy stłuczki, które będą realizowane w roku 2017, a jej szacunkowa wartość wynosi 16 046 300 zł netto i jest uzależniona od faktycznie zrealizowanych dostaw. [?] Kontrakt został zawarty na okres jednego roku tj. do dnia 31 grudnia 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Wartość zamówienia wzrosła przy tym o około 10% (ponad 1,5 mln zł) w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosła 16 mln zł. Stanowi to niemal 28% średniorocznych (2013-2015) przychodów spółki, podano także.

"Ardagh to jeden z naszych kluczowych klientów, z którym współpracujemy od wielu lat, dostarczając mu najwyższej jakości surowiec do produkcji opakowań szklanych. Znaczący jest przy tym wzrost wartości zamówienia, który odzwierciedla dynamikę ciągłego rozwoju rynku stłuczki w Polsce" - skomentował prezes Krynicki Recykling, cytowany w komunikacie.

"Negocjujemy w tej chwili kolejne umowy, które pozwolą nam zwiększyć skalę naszego biznesu w bieżącym roku. Mam nadzieję, że będziemy mogli o nich poinformować wkrótce" - dodał prezes.

dspv4ey

Ardagh Group jest jednym z światowych liderów produkcji opakowań szklanych i metalowych. Spółka ma 109 zakładów produkcyjnych w 22 krajach na całym świecie, generuje roczne przychody w wysokości ok. 7,9 mld euro. W Polsce huty należące do Ardagh znajdują się w Gostyniu, w Ujściu oraz w Wyszkowie. Dostawa obejmuje wszystkie trzy zakłady.

Krynicki Recykling podkreśla, że współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi międzynarodowymi koncernami hut szkła opakowaniowego w Polsce. Dostarcza swoje produkty do O-I, Ardagh Glass, CP Glass, BA Glass Poland, a także podmiotów krajowych: Ciech Vitrosilicon, Klar Glass.

Krynicki Recykling S.A. jest polskim liderem pod względem pozyskiwania i uzdatniania stłuczki szkła opakowaniowego na potrzeby hut szkła w Polsce i na Litwie. W 2015 roku obroty firmy przekroczyły 70 mln zł. Od 26 października 2010 r. spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

(ISBnews)

dspv4ey

Podziel się opinią

Share
dspv4ey
dspv4ey