Trwa ładowanie...
posłowie zarobki
21-12-2011 08:35

Kryzys? Posłowie dostaną podwyżki! Zobacz ile

Władza się wyżywi? Zawsze. Posłowie dostaną podwyżki! Po 500 zł dla każdego parlamentarzysty na prowadzenie biura. W sumie na swoich asystentów, szoferów i limuzyny będą mieli 12 150 tys. zł miesięcznie

Share
Kryzys? Posłowie dostaną podwyżki! Zobacz ile
d3xze2f

*Władza się wyżywi? Zawsze. Posłowie dostaną podwyżki! Po 500 zł dla każdego parlamentarzysty na prowadzenie biura. W sumie na swoich asystentów, szoferów i limuzyny będą mieli 12 150 tys. zł miesięcznie. * Premier mówi o ciężkich czasach, minister finansów przekonuje o kryzysie w całej Unii Europejskiej. A co robi nasz parlament? Szykuje dla siebie podwyżki. I to nie małe! Na wczorajszej komisji regulaminowej i spaw poselskich politycy dyskutowali o budżecie Sejmu na przyszły rok. I zdecydowali, że przydało by się im więcej pieniędzy na prowadzenie biur.

– 500 złotych więcej to byłaby już ulga – mówiła ostatnio posłanka Platformy Obywatelskiej Janina Okrągły (56 l.). I wczoraj późnym popołudniem marzenia pani poseł się spełniły. Koledzy z Wiejskiej zdecydowali, że właśnie taką kwotę dorzucą sobie w przyszłym roku. – To dobrze, to się cieszę – powiedziała Faktowi wczoraj posłanka Okrągły.

Większe środki na biura są oczywiście dobrze uzasadnione. – Podwyżka wynika ze wzrostu cen i usług – tłumaczył lakonicznie szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla. Posłowie w sprawie tych wydatków są nadzwyczaj wyrozumiali. – To budżet bardzo oszczędny. Nie budzi żadnych moich wątpliwości. Wydatki są racjonalne i gratuluję Kancelarii Sejmu tego projektu i dalekowzrocznych decyzji. Wcześniej tego brakowało – zachwalał Jerzy Budnik (60 l.) z PO, wiceszef komisji regulaminowej.

d3xze2f

Oczywiście więcej pieniędzy na biura poselskie to nie jedyna korzyść, jaką zyskają posłowie w przyszłym roku. Do 2013 roku we wszystkich pokojach poselskich będzie już klimatyzacja. Sejm zyska też w najbliższych latach nowy budynek, przeznaczony na posiedzenia komisji. Sama dokumentacja w przyszłym roku pochłonie ponad trzy miliony złotych. Kancelaria Sejmu wystąpiła także z wnioskiem o to, by wprowadzić dla posłów coroczne badania lekarskie. Tylko jeszcze gwiazdki z nieba brak. Ale przecież za chwilę święta...

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:

d3xze2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xze2f
d3xze2f