Trwa ładowanie...
d3mu11x
kolej

Krzysztof Dyl prezesem Urzędu Transportu Kolejowego

Krzysztof Dyl, dotychczasowy wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego ds. regulacji rynku kolejowego został wybrany na stanowisko prezesa tej instytucji - poinformował w czwartek UTK na swojej stronie internetowej.

Share
d3mu11x

Poprzedniego prezesa Urzędu Krzysztofa Jaroszyńskiego odwołał ze stanowiska na początku stycznia br. minister transportu Sławomir Nowak. Jaroszyński wbrew wcześniejszym ustaleniom w resorcie zabiegał w Sejmie o zwiększenie budżetu Urzędu - tak swoją decyzję argumentował Nowak. - Póki ja jestem ministrem transportu i jestem za to odpowiedzialny, nie będę przyzwalał na to, aby z pominięciem drogi służbowej i formalnej były podejmowane próby zwiększenia budżetów instytucji mi podlegających - tłumaczył minister.

Po odwołaniu Jaroszyńskiego to właśnie Krzysztof Dyl kierował pracami Urzędu. Konkurs na stanowisko prezesa zaczął się w pierwszej połowie marca.

Dyl jest magistrem inżynierem elektroniki i telekomunikacji ze specjalnością systemy telekomunikacyjne, ukończył Akademię Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy.

d3mu11x

Do UTK przyszedł w 2011 r. z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, gdzie początkowo pełnił obowiązki zastępcy dyrektora Departamentu Rynku Hurtowego Komunikacji Elektronicznej, a od 19 kwietnia 2006 r. do 17 stycznia 2011 r. był zastępcą prezesa UKE ds. telekomunikacyjnych i pocztowych.

Urząd Transportu Kolejowego został utworzony w 2003 r. poprzez przekształcenie Głównego Inspektoratu Kolejnictwa. UTK stoi na straży bezpieczeństwa ruchu kolejowego i regulacji transportu kolejowego. Monitoruje rozwój rynku kolejowego, dba o poprawę standardów bezpieczeństwa.

d3mu11x

Podziel się opinią

Share
d3mu11x
d3mu11x