Trwa ładowanie...
d1karyt
18-03-2016 12:41

Krzysztof Mamiński został prezesem zarządu Przewozów Regionalnych

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza spółki Przewozy Regionalne oddelegowała do pełnienia funkcji prezesa zarządu Krzysztofa Mamińskiego, dowiedziała się ISBnews ze źródeł zbliżonych do RN. Informację tę potwierdził ISBnews sam zainteresowany.

d1karyt
d1karyt

Mamiński jest związany z koleją od 36 lat, ma duże doświadczenie w zarządzaniu newralgicznymi obszarami w spółkach z tej branży. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, pracę na kolei podjął w 1980 roku, w Ośrodku Informatyki CDOKP w Warszawie. Związany blisko z "Solidarnością" - od 1990 r. był członkiem Komisji Krajowej "Solidarności", pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" i przewodniczącego Sekretariatu Transportowców związku.

W latach 1998-2002 zasiadał w zarządzie Polskich Kolei Państwowych, odpowiadając za restrukturyzację i sprawy pracownicze. W latach 2012-2013 był pełnomocnikiem zarządu PKP SA ds. Dialogu Społecznego w Grupie PKP.

Przewozy Regionalne są największym kolejowym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce. Udział spółki w rynku przewozów pasażerskich to około 30%. Większościowym udziałowcem podmiotu jest Agencja Rozwoju Przemysłu (50% + 1 udział), pozostała część należy do samorządów poszczególnych województw.

(ISBnews)

d1karyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1karyt