Trwa ładowanie...
d4cvqp1

Ksiądz wystawił paragon za wizytę po kolędzie? Kościół dementuje

Od kilku dni na portalach społecznościowych udostępniane jest zdjęcie rzekomego paragonu, który miał wystawić ksiądz chodzący po kolędzie w Karpaczu. Na Kościół wylała się fala krytyki, która doczekała się jednoznacznego dementi parafii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Takie zdjęcie fałszywego paragonu od księdza krąży po internecie
Takie zdjęcie fałszywego paragonu od księdza krąży po internecie (www.parafia.karpacz.pl, Fot: www.parafia.karpacz.pl)
d4cvqp1

"Ten paragon jest fałszywy i nie został przez naszą parafię wystawiony" - napisała na swojej stronie internetowej parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu. To właśnie jej adres znajduje się na zdjęciu fałszywego paragonu, które rozpowszechniane jest w internecie.

Czytaj też: Kościół nie poddaje się RODO. Zapowiedzi przedślubne wciąż w tradycyjnej formie

Oprócz wizerunku krzyża, można też na nim zobaczyć numer nieprawdziwy NIP parafii. Fałszywy paragon dotyczy usługi, która została na nim opisana jako "Wizyta Duszpasterska 1 szt.". Cena: 99,90 zł, a razem z 23-procentowym podatkiem VAT w sumie 122,97 zł.

d4cvqp1

Zobacz też: Czerwińska: obniżamy VAT na produkty podstawowe

Jak podkreśla parafia z Karpacza, wydruk został stworzony na zwykłym papierze ksero o czym świadczą strzępy papieru na brzegach. I dodaje, że nie wystawia paragonów za złożone ofiary. Punktuje też, że na paragonie źle został obliczony VAT, a także podkreśla, że o godzinie, o której rzekomo został wystawiony "paragon", ksiądz nie chodził po kolędzie.

Czytaj też: Czy księża płaca podatki? Owszem, ale ich wysokość może zaskakiwać

"Ten "żart" miał wywołać dyskredytację naszej parafii oraz Kościoła Katolickiego w oczach parafian oraz świeckich. Zamierzony cel został osiągnięty, co widać po niekiedy wulgarnych komentarzach wobec instytucji Kościoła oraz księży"- czytamy w komunikacie duchownych z Karpacza.

Czytaj też: Ile księża zarabiają na kolędach? Pieniądze z koperty szybko się rozchodzą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cvqp1

Podziel się opinią

Share

d4cvqp1

d4cvqp1