Trwa ładowanie...

Ksiądz wystawił paragon za wizytę po kolędzie? Kościół dementuje

Od kilku dni na portalach społecznościowych udostępniane jest zdjęcie rzekomego paragonu, który miał wystawić ksiądz chodzący po kolędzie w Karpaczu. Na Kościół wylała się fala krytyki, która doczekała się jednoznacznego dementi parafii.

Share
Ksiądz wystawił paragon za wizytę po kolędzie? Kościół dementuje
Źródło: www.parafia.karpacz.pl, Fot: www.parafia.karpacz.pl
dxbjjbu

"Ten paragon jest fałszywy i nie został przez naszą parafię wystawiony" - napisała na swojej stronie internetowej parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu. To właśnie jej adres znajduje się na zdjęciu fałszywego paragonu, które rozpowszechniane jest w internecie.

Oprócz wizerunku krzyża, można też na nim zobaczyć numer nieprawdziwy NIP parafii. Fałszywy paragon dotyczy usługi, która została na nim opisana jako "Wizyta Duszpasterska 1 szt.". Cena: 99,90 zł, a razem z 23-procentowym podatkiem VAT w sumie 122,97 zł.

Zobacz też: Czerwińska: obniżamy VAT na produkty podstawowe

Jak podkreśla parafia z Karpacza, wydruk został stworzony na zwykłym papierze ksero o czym świadczą strzępy papieru na brzegach. I dodaje, że nie wystawia paragonów za złożone ofiary. Punktuje też, że na paragonie źle został obliczony VAT, a także podkreśla, że o godzinie, o której rzekomo został wystawiony "paragon", ksiądz nie chodził po kolędzie.

dxbjjbu

"Ten "żart" miał wywołać dyskredytację naszej parafii oraz Kościoła Katolickiego w oczach parafian oraz świeckich. Zamierzony cel został osiągnięty, co widać po niekiedy wulgarnych komentarzach wobec instytucji Kościoła oraz księży"- czytamy w komunikacie duchownych z Karpacza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxbjjbu

Podziel się opinią

Share
dxbjjbu
dxbjjbu