Trwa ładowanie...
d3rxwco

Kulczyk Investments kupił Elektrociepłownię Nowa Sarzyna

08.06. Rzeszów (PAP) - Kulczyk Investments sfinalizował umowę zakupu Elektrociepłowni Nowa Sarzyna. Transakcja - jak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie spółki - jest...

Share
d3rxwco

08.06. Rzeszów (PAP) - Kulczyk Investments sfinalizował umowę zakupu Elektrociepłowni Nowa Sarzyna. Transakcja - jak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie spółki - jest elementem budowy prywatnej grupy energetycznej w Polsce.

Wartość transakcji nie została podana.

Kulczyk Investments podpisał umowę zakupu ENS w styczniu tego roku z firmą AEI. Teraz transakcję dokończono, bo spółka uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Elektrociepłownia Nowa Sarzyna - działa od czerwca 2000 r. - jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce elektrociepłowni gazowych. Jej całkowita moc wytwórcza wynosi 116 megawatów energii elektrycznej oraz 70 MW energii cieplnej. Udział zakładu w polskim rynku produkcji energii elektrycznej to ok. 0,5 proc.

Spółka ma trzech odbiorców: Mercuria Energy Trading, Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna" oraz Zakład Gospodarki Komunalnej Nowa Sarzyna, który dostarcza energię dla mieszkańców Nowej Sarzyny.

Od 2006 r. właścicielem ENS była spółka AEI, działająca w sektorze energetycznym na rynkach wschodzących m.in. w Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji. (PAP)

huk/ amac/ ana/

d3rxwco
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rxwco
d3rxwco