Trwa ładowanie...

Kumulacja w Lotto. Zwycięzca zostanie multimilionerem

Już dziś do wygrania 25 mln zł w kumulacji Lotto. Brak głównej wygranej od dziewięciu losowań cieszy i graczy, i Totalizator Sportowy. Dlaczego?

Kumulacja w Lotto. Zwycięzca zostanie multimilioneremFot: Pixabay.com/Domena publiczna
d20bhu0
d20bhu0

Poprzednia duża wygrana padła we wtorek 28 lipca. Wtedy szczęśliwiec wygrał 11 430 686,20 zł minus podatek. Pod względem wysokości była to 67. wygrana w historii.
Teraz można jednak poprawić wynik. W czwartkowym losowaniu do wygrania będzie około 25 mln zł. Zwycięzcy da to miejsce w dziesiątce najbogatszych lottomilionerów. No i oczywiście zapewni spokój finansowy do końca życia. I to nawet mimo tego, że fiskusowi oddać trzeba będzie 10 proc., czyli 2,5 mln zł.

Z kumulacji cieszą się nie tylko gracze, ale przede wszystkim Totalizator Sportowy. Potencjalnie duże wygrane napędzają bowiem ruch w kolekturach i generują większe przychody państwowemu monopoliście. W 2013 roku, gdy kumulacji było jak na lekarstwo, TS próbował je nawet sztucznie kreować. Na przykład przed losowaniem bożonarodzeniowym dorzucił do puli kilka milionów złotych.

Ten rok pod tym względem wydaje się dużo lepszy. Warto wspomnieć, że w lutym w Suwałkach padła wygrana w wysokości ponad 30 mln zł. To trzeci wynik w historii gry Lotto. Na liście najwyższych kumulacji jest jeszcze "szóstka" z czerwca tego roku. Mieszkaniec Barcina wzbogacił się wtedy o 28 mln zł.

d20bhu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bhu0