Trwa ładowanie...
d29zdab

Kurier oszustów "na wnuczka" zatrzymany. Przy sobie miał łup 30 tys. zł

Zatrzymanemu 22-letniemu mężczyźnie grozi 8 lat więzienia. Wpadł po tym jak odebrał pieniądze od seniorki oszukanej metodą "na wnuczka".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymanie kuriera oszustów wyłudzających metodą na wnuczka
Zatrzymanie kuriera oszustów wyłudzających metodą na wnuczka (Policja, Fot: Policja Kluczbork)
d29zdab

Około 30 tys. zł wyłudzonych metodą "na wnuczka" młody mężczyzna wiózł do oszustów. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali go na terenie Śląska, gdy uciekał z łupem.

Oszustwo na bon turystyczny. Prezes UOKiK przestrzega

Pieniądze wyłudzono od 70-letniej seniorki z Kluczborka. Jak informuje policja, zadzwoniła do niej kobieta podająca się za jej córkę. Przekazała jej informację o rzekomo spowodowanym przez jej męża śmiertelnym wypadku.

 Policja
(Policja)

Mistyfikacja była jednak znaczne bardziej piętrowa, bowiem po chwili w słuchawce odezwała się inna kobieta, tym razem podająca się za policjantkę. Powiedziała, że mężczyzna nie trafi do więzienia, lecz potrzebne są pieniądze - 120 tys. zł.

d29zdab

Starsza kobieta oświadczyła, że nie posiada takiej sumy pieniędzy, a dysponuje jedynie kwotą 30 tys. zł, które może przekazać. Dalszą część rozmowy kontynuował już fałszywy prokurator, który zapewnił seniorkę o słuszności swojej decyzji, jednocześnie udzielając dalszych instrukcji. Chwilę później pod dom pokrzywdzonej podjechał 22-letni mężczyzna, który zabrał zapakowane pieniądze - rekonstruuje wydarzenia policja.

 policja
(policja)

Policja zatrzymała niedaleko od miejsca gdzie odebrał pieniądze. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29zdab

Podziel się opinią

Share
d29zdab
d29zdab