Trwa ładowanie...
d2uqaad
29-09-2016 11:27

Kurs akcji QubicGames wzrósł o 50% na debiucie na NewConnect

Warszawa, 29.09.2016 (ISBnews) - Kurs akcji QubicGames wzrósł w debiucie na NewConnect o 50% do 3 zł względem kursu odniesienia ustalonego na poziomie 2 zł. Jest to 409. spółka notowana na NewConnect oraz 12 debiut na tym rynku w 2016 roku.

d2uqaad

Debiut poprzedzała oferta publiczna akcji spółki.

"QubicGames pozyskał środki finansowe na rozwój własnych gier wideo z publicznej emisji akcji, co wraz z wcześniejszym finansowaniem od funduszu inwestycyjnego Erne Ventures, pozwala na rozwój 4 flagowych projektów spółki: 'Geki Yaba Runner', 'Robonauts', 'Air Race Speed' oraz 'Shadow'" - podała spółka w komunikacie.

"Spółka planuje wprowadzać każdego roku przynajmniej jedną dużą produkcję na nowym IP, będzie także wzmacniać swój potencjał wydawniczy przez zacieśnienie współpracy z azjatyckimi partnerami oraz utworzenie spółki zależnej w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo QubicGames rozwija globalny portal dla deweloperów i wydawców gier AdoptMyGame.com" - czytamy dalej.

QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac.

(ISBnews)

d2uqaad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uqaad