Trwa ładowanie...
d295oi4

Kurs Wadeksu wzrósł w debiucie na GPW o 6,91 proc.

...

Share
d295oi4

12.01. Warszawa (PAP) - Kurs akcji Wadeksu, producenta systemów odprowadzania spalin, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na GPW o 6,91 proc. do 12,99 zł.

Do obrotu na rynku równoległym GPW zostało wprowadzonych 1,4 mln akcji serii A2 i 0,2 mln akcji serii B. Jednocześnie akcje te zostały wykluczone z obrotu na rynku NewConnect.

Komisja Nadzoru Finansowego 8 grudnia zatwierdziła prospekt emisyjny Wadeksu, w związku z ofertą publiczną 1 mln akcji serii C oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji zwykłych na okaziciela serii: A2, B i C.

d295oi4

Wadex jest producentem systemów odprowadzania spalin. Spółka produkuje systemy odprowadzania spalin wykonane ze stali nierdzewnych, kooperuje w zakresie produkcji elementów wykonanych z blach i handluje elementami układów kominowych.

Głównym obszarem biznesowym firmy jest produkcja systemów kominowych wykonanych ze stali nierdzewnych. W tym segmencie sprzedaży spółka generuje 85 proc. przychodów. Wadex sprzedaje swoje produkty poprzez sieć kilku największych hurtowni techniki grzewczej i sanitarnej, obejmujących swoim zasięgiem obszar całej Polski. (PAP)

pif/ jtt/

d295oi4

Podziel się opinią

Share
d295oi4
d295oi4