Trwa ładowanie...
duwe3ul

Kwieciński: chcemy, by PARP w większym stopniu współpracowała z regionami

Chcemy, by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w większym stopniu współpracowała z regionami w zakresie wsparcia firm oraz rozwoju innowacyjności - powiedział PAP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że konkurs na nowego szefa PARP potrwa do 29 stycznia br.

Share
duwe3ul

"Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to jedna z naszych najważniejszych instytucji publicznych. Spełnia kluczową rolę we wspieraniu przedsiębiorczości zarówno małych, średnich, jak i dużych firm w Polsce. Chcielibyśmy, żeby tę działalność kontynuowała. Dlatego pozycja prezesa tej agencji jest dla nas bardzo ważna. Ogłaszamy więc konkurs, żeby znaleźć najlepszego kandydata na rynku" - zaznaczył wiceminister rozwoju.

"Przed tą osobą są oczywiście olbrzymie wyzwania, bo PARP będzie główną agencją Ministerstwa Rozwoju w obszarze wspierania przedsiębiorczości; będzie ona zarządzała olbrzymimi środkami pochodzącymi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Również będzie nam zależało na tym, żeby agencja w większym stopniu współpracowała z regionami w obszarze przedsiębiorczości i innowacyjności" - dodał Kwieciński.

18 stycznia br. w porozumieniu z ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim ówczesna prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak odeszła z tej instytucji. Była szefową agencji od marca 2009 r.

duwe3ul

Podziel się opinią

Share
duwe3ul
duwe3ul