Trwa ładowanie...

Łapówka za odrolnienie. Akcja CBA. Wśród zatrzymanych komornik

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby w sprawie powoływania się na wpływy w instytucjach samorządowych i państwowych w sprawie odrolnienia gruntów. To trzech wielkopolskich przedsiębiorców i komornik sądowy z Wrześni. W wyniku śledztwa zgromadzono materiały wskazujące na przyjęcie przez komornika obietnicy 100 tys. zł łapówki za odwołanie licytacji nieruchomości wartej 6,5 mln zł.

Share
Zatrzymani przez CBA usłyszeli zarzuty powoływania się na wpływy i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu spraw za łapówkę Zatrzymani przez CBA usłyszeli zarzuty powoływania się na wpływy i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu spraw za łapówkę Źródło: CBA, fot: CBA
d21qund

Zespół prasowy Biura poinformował, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze poznańskiej delegatury CBA.

Komornik z zarzutem przekroczenia uprawnień

W nadzorowanym przez wielkopolski wydział departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej śledztwie zatrzymani przez CBA usłyszeli zarzuty powoływania się na wpływy i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu spraw za łapówkę.

Komornikowi sądowemu prokurator zarzucił przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków oraz przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej - poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

d21qund

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Coraz więcej firm wprowadza wewnętrzne polityki antykorupcyjne

Z obejmującego lata 2019-20 śledztwa wszczętego na podstawie materiałów własnych poznańskiej delegatury CBA wynika, że trzech przedsiębiorców z woj. wielkopolskiego, powoływało się przed innym przedsiębiorcą na wpływy u burmistrza Wrześni, u komornika przy wrześnieńskim sądzie oraz w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi.

Mieli oni deklarować szybkie załatwienie wniosku o odrolnienie nieruchomości oraz preferencyjny zakup nieruchomości podczas licytacji komorniczej oczekując w zamian udziału w zyskach z tytułu późniejszych transakcji na tej nieruchomości.

Łapówka za odwołanie licytacji

W wyniku śledztwa zgromadzono materiały wskazujące na przyjęcie przez komornika obietnicy 100 tys. zł korzyści majątkowej od jednego z przedsiębiorców - informuje CBA. Łapówka miała stanowić "wynagrodzenie" za odwołanie przez komornika licytacji nieruchomości wartej 6,5 mln zł.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych przez CBA poręczenia majątkowe, zakazał im kontaktowania się, opuszczania kraju i nakazał dozór policji. Za zarzucane przez prokuraturę przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia - podkreślił dział prasowy PK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d21qund
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21qund
d21qund