Trwa ładowanie...
dy4yf0s
bułgaria
30-10-2006 08:13

Legalna praca dla Rumunów i Bułgarów

Już od przyszłego roku pracownicy z Bułgarii i Rumuni będą mogli legalnie podejmować zatrudnienie w naszym kraju. Polska otworzy swój rynek pracy wraz z przystąpieniem nowych członków do Unii Europejskiej. Decyzję w tej sprawie podjęło już Ministerstwo Pracy.

dy4yf0s
dy4yf0s

_ Potrzeby rynku, polskiej gospodarki, sytuacja demograficzna oraz wyjazdy Polaków za granicę przemawiają za aktywną polityką migracyjną ukierunkowaną na konkretne zawody _ – uważa Andrzej Malinowski, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich._ Takie rozwiązanie wychodzi naprzeciw pracodawcom, którzy coraz częściej mają problemy z pozyskaniem pracowników niezależnie od stopnia trudności prac. _

Rząd chce też wprowadzić ułatwienia w ubieganiu się o prawo pracy dla Ukraińców. Są oni najliczniejszą grupą obcokrajowców pracujących w Polsce, niestety najczęściej na czarno. Tylko w pierwszym półroczu 2006 roku Ukraińcy otrzymali 1430 pozwoleń na pracę. Swoje rynki pracy dla Rumów i Bułgarów otworzą też Szwecja i Estonia. Wielka Brytania wyda pozwolenie na pracę dla 20 tys. pracowników z nowych krajów. Niemcy zapowiedzieli minimum 2 lata okresu przejściowego.

(erka)
Dziennik Bałtycki

dy4yf0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy4yf0s