Trwa ładowanie...

Lekarz wyrzucony z pracy, bo nie udzielił pomocy

Lekarz zespołu ratunkowego z Lidzbarka Warmińskiego w trybie natychmiastowym stracił pracę po tym, jak odmówił udzielenia pomocy medycznej choremu psychicznie pacjentowi. Lekarz zabronił też udzielenia takiej pomocy towarzyszącym mu ratownikom medycznym.
Share
Lekarz wyrzucony z pracy, bo nie udzielił pomocy
Źródło: Thinkstock
d1uem3r

Do incydentu z udziałem lekarza karetki pogotowia w Lidzbarku Warmińskim doszło we wtorek rano.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy olsztyńskiej Izby Celnej Ryszard Chudy, patrol złożony z celnika i strażnika granicznego zauważył obnażonego, niemal zupełnie nagiego i zziębniętego mężczyznę. Ponieważ nie było z nim kontaktu słownego, patrol wezwał karetkę.

Z relacji Chudego wynika, że lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził, że mężczyzna jest pijany i odmówił udzielenia mu pomocy. Zabronił także wpuszczenia zziębniętego człowieka do karetki, co chcieli uczynić towarzyszący lekarzowi ratownicy medyczni.

d1uem3r

Jak się wkrótce okazało, mężczyzna, do którego wezwano karetkę, był chory psychicznie. Z miejsca zdarzenia zabrała go żona. Poinformowana o incydencie dyrektor lidzbarskiego szpitala w trybie natychmiastowym rozwiązała z lekarzem karetki kontrakt.

"Dzisiejsze zdarzenie było kroplą, która przelała czarę goryczy, bo do incydentów z udziałem tego lekarza dochodziło także w przeszłości w sytuacjach, gdy pomocy wymagali chorzy psychicznie lub pijani. Lekarz ten nie umiał się w takich wezwaniach zachować. Dzisiejszy incydent uważam za skandaliczny, ponieważ lekarzowi zabrakło empatii, przepraszam za to jego rodzinę" - powiedziała PAP dyrektor szpitala w Lidzbarku Agnieszka Lasowa.

Dyrektor przyznała PAP, że lekarz, z którym rozwiązała we wtorek umowę, pracował wyłącznie w lidzbarskim pogotowiu, miał kilkuletni staż.

"Będę teraz miała kłopoty kadrowe, trudno o dobrego lekarza do zespołu ratownictwa medycznego, ale nie mogłam dłużej tolerować zachowań tego lekarza" - dodała Lasowa.

(AS)

Oferty pracy z całej Polski. Kliknij i wybierz interesujący Cię region!

d1uem3r

Podziel się opinią

Share
d1uem3r
d1uem3r